Ekstraliga żużlowa: Fogo Unia Leszno nie musi jechać w barażu

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Fogo Unia Leszno nie musi jechać w barażu
fot. Cyfrasport

Żużlowcy Fogo Unii Leszno, którzy zajęli siódme miejsce w ekstralidze, nie będą musieli jechać barażu z wicemistrzem pierwszej ligi - poinformował klub z Wielkopolski. W tej sytuacji leszczynianie mogą już myśleć o budowaniu składu na kolejny rok.

Dla ubiegłorocznych mistrzów Polski miniony sezon był wyjątkowo nieudany. Zamiast walczyć o obronę tytułu, podopieczni Adama Skórnickiego w rundzie zasadniczej zajęli dopiero przedostatnie miejsce w tabeli i zgodnie z regulaminem o miejsce w ekstralidze mieli rywalizować z wicemistrzem pierwszej ligi.

 

W niedzielę zakończyły się również rozgrywki na zapleczu ekstraligi. Mistrzem po raz drugi z rzędu został łotewski Lokomotiv Daugavpils, który jednak nie otrzymałby licencji na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tej sytuacji baraże odwołano, a to oznacza dla Unii koniec ligowych zmagań.

 

Oficjalne zakończenie sezonu w Lesznie nastąpi w najbliższy piątek. O godz. 18.30 rozegrany zostanie 66. memoriał Alfreda Smoczyka. Oprócz miejscowych żużlowców, zaprezentują się m.in. Patryk Dudek, Vaclav Milik, Przemysław Pawlicki i Piotr Protasiewcz.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze