55. wygrana Kerber w sezonie

Angelique Kerber pokonała Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:7 (4-7), 6:1, 6:4 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA na twardych kortach w chińskim Wuhan. To 55. wygrany mecz Niemki polskiego pochodzenia w sezonie i pierwszy jako liderki rankingu tenisistek.

O ćwierćfinał 28-letnia triumfatorka dwóch wielkoszlemowych imprez w tym roku - Australian Open i US Open - powalczy z rozstawioną z numerem 14. Czeszką Petrą Kvitovą.

Zwycięstwo nie przyszło we wtorek Kerber łatwo. Pierwszego seta, który trwał 57 minut, przegrała w tie-breaku. W drugim jej przewaga była wyraźna, a w trzecim decydujące okazało się przełamanie serwisu rywalki w pierwszym gemie. Spotkanie trwało dwie godziny i 17 minut.

Był to pierwszy występ Niemki (1. rundzie miała tzw. wolny los) od momentu, gdy objęła prowadzenie na liście światowej po zwycięstwie w Nowym Jorku. Z ostatnich 19 pojedynków przegrała tylko dwa, w tym olimpijski finał w Rio de Janeiro. Jej ogólny bilans w tym roku to 55 zwycięstw i 14 porażek.

Wcześniej do 1/8 finału awansowała Agnieszka Radwańska (nr 3.), która wygrała z Rosjanką Jekateriną Makarową 6:4, 6:1. Z Kerber Polka może się zmierzyć dopiero w finale.