Kolejny dramat Klasnicia! Potrzebuje trzeciej nerki

Piłka nożna
Kolejny dramat Klasnicia! Potrzebuje trzeciej nerki
fot. PAP

Trwają problemy zdrowotne Ivana Klasnicia. Byłego reprezentanta Chorwacji czeka kolejny przeszczep nerki. Tym razem jednak nie może skorzystać z pomocy rodziny, a więc musi czekać na organ osoby zmarłej.

Klasnić to 41-krotny były reprezentant Chorwacji. W latach 1997-2006 występował w Niemczech: w FC St. Pauli i Werderze Brema, z którym zdobył wicemistrzostwo Bundesligi. W 2006 r. rozpoczął się dramat piłkarza. Po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego i badaniach krwi okazało się, że nerki Chorwata nie pracują prawidłowo. Klasnić miał dwa kolejne przeszczepy – odrzuconej nerki matki i przyjętej nerki ojca. Po transplantacji napastnik wrócił na boisko grając kolejno we francuskim FC Nantes i angielskim Boltonie Wanderers. Karierę zakończył w 2013 r. w 1.FSV Mainz.

W ostatnich tygodniach powróciły demony przeszłości. Przeszczepiona nerka ojca przestała pracować. Byłego reprezentanta Chorwacji czeka więc kolejny zabieg. Tym razem niemożliwe jest zaangażowanie rodziny zawodnika. Jak poinformował tabloid „Bild”, Chorwat czeka na przeszczep organu od osoby zmarłej. Gazeta dodaje, że w niektórych przypadkach takie oczekiwanie trwa nawet siedem lat. Do tego czasu zawodnika czekają kilkugodzinne dializy.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze