Liga Mistrzów: Gol i asysta Milika! Kapitalny mecz na Celtic Park

Arkadiusz Milik strzelił gola z rzutu karnego, a jego Napoli wygrało 4:2 z Benfiką Lizbona. Słabszy występ zanotował Robert Lewandowski. Bayern Monachium poległ w starciu z Atletico Madryt 0:1. Największą niespodzianką był remis Manchesteru City z Celtikiem Glasgow 3:3.

Napoli niemal przez cały mecz przeważało i już po godzinie gry prowadziło 4:0. Jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik, który wykorzystał rzut karny. Jak się okazało nie była to łatwa sztuka tego wieczoru, gdyż z jedenastu metrów mylili się piłkarze PSV Eindhoven, Atletico Madryt oraz Łudogorca Razgrad. Dodatkowo nasz napastnik zanotował asystę. 22-latek został trzecim najskuteczniejszym Polakiem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Słabszy mecz rozegrał Lewandowski, który miał kilka sytuacji, ale był nieskuteczny. Bayern przegrał na Estadio Vicente Calderon z Atletico Madryt 0:1, choć rozmiary porażki mogły być większe. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Szymon Marciniak, który był arbiterem tego spotkania.

Świetne widowisko zapewnili kibicom piłkarze Celtiku i Manchesteru City. Szkoci trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, a "Obywatele" tyle samo razy ich doganiali. Niesamowity mecz i sześć bramek był jednak niemałą sensacją, gdyż Anglicy byli zdecydowanymi faworytami.

Paris Saint-Germain oraz Barcelona swoje mecze kolejno z Łudogorcem Razgrad oraz Borussią Mönchengladbach rozpoczynały od straty gola. Z czasem jednak udało im się dogonić rywali. Grzegorz Krychowaik pojawił się w końcówce, a paryżanie wygrali 3:1. "Duma Katalonii" również potrafiła odwrócic losy meczu i ostatecznie zwyciężyć 2:1.

Komplet wyników:

Atletico Madryt - Bayern Monachium 1:0 (1:0)
Bramka: Carrasco 35

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).

FK Rostów - PSV Eindhoven 2:2 (2:2)
Bramki: Połoz  9, 38 - Proepper 14, Luuk de Jong 45

Arsenal Londyn - FC Basel 2:0 (2:0)
Bramki: Walcott 7, 26

Łudogorec Razgrad - Paris Saint Germain 1:3 (1:1)
Bramki: Natanael 16 - Matuidi 41, Cavani 56, 60

Celtic FC - Manchester City 3:3 (2:2)
Bramki: Dembele 3, 47 , Sterling 47-sam - Fernandinho 11, Sterling 28, Nolito 55

20:33

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację ze środowych meczów drugiej kolejki Ligi Mistrzów.

20:34

Najciekawiej zapowoiada się starcie Atletico Madryt z Bayernem Monachium. Robert Lewandowski zagra od pierwszej minuty.

20:49

3. min

Celitc Glasgow - Manchester City 1:0

Ależ otwarcie! Moussa Dembele zdobywa bramkę, chociaż naszym zdaniem był na pozycji spalonej.

20:53

7. min

Arsenal - Basel 1:0

Kapitalna akcja gospodarzy i gol Theo Walcotta. Asystuje Alexis Sanchez

20:55

8. min

FK Rostov - PSV 1:0

W Rosji PSV niespodziewanie traci bramkę już na początku meczu. Strzelcem gola Dimitri Poloz

20:57

11. min

Celitc Glasgow - Manchester City 1:1

Błyskawiczna odpowiedź "Obywateli" i gol Fernandinho.

20:59

14. min

FK Rostov - PSV 1:1

Szybko również wraca do gry ekipa z Holandii. Wyrównanie daje Davy Propper.

21:01

16. min

Łudogorec Razgrad - Paris Saint-Germain 1:0

Niespodzianka w Bułgarii... Natanael bezpośrednio z rzutu wolnego trafia do siatki.

21:05

20. min

Napoli - Benfica 1:0

Marek Hamski otwiera wynik spotkania. To 101. gol Słowaka dla ekipy z Neapolu.

21:09

22. min

Atletico - Bayern 0:0

Kapitalną sytuację miał Fernando Torres, ale z najbliższej odległości trafił w słupek. Masę szczęścia mieli goście

21:12

26. min

Arsenal - Basel 2:0

Kolejna akcja Sancheza z Walcottem i podwyższenie tego drugiego.

21:14

29. min

Besiktas - Dynamo 1:0

Wyborne trafienie Ricardo Quaresmy z rzutu wolnego! Co za gol!!!

21:15

29. min

Celitc Glasgow - Manchester City 2:2

City znowu wyrównuje... Gol Raahema Sterlinga i mamy 2:2

21:21

35. min

Borussia Monchengladbach - FC Barcelona 1:0

Thorgan Hazard daje sensacyjne prowadzenie Borussii! Barcelona  w opałach...

21:23

36. min

Atletico - Bayern 1:0

Atletico skutecznie kontratakuje. Po akcji Antoine'a Griezmanna gola strzela Yannick Carrasco. Wróciły demony Bayernu z półfinału poprzedniej edycji LM.

21:24

36. min

FK Rostov - PSV 2:1

Znowu Poloz i rosyjska ekipa po raz drugi obejmuje prowadzenie.

21:26

40. min

Łudogorec - PSG 1:1

Wyrównuje Blaise Matuidi, a asystował mu Marco Veratti...

21:33

Na wszystkich stadionach zakończyły się pierwsze połowy. mamy dużo niespodzianek. barcelona przegrywa z Borussią 0:1. PSG remisuje z Łudogorcem 1:1, podobnie City, które dwa razy musiało gonić wynik w Glazgow. Taki sam wynik w Rostovie, gdzie tuż przed gwizdkiekm PSV wyrównało.

21:45

Powoli wracamy na boiska. Na razie padło na nich 16 bramek.

21:49

47. min

Celtic - City 3:2

Drugi gol Moussy Dembele! Ależ emocje na Celtic Park

21:54

52. min

Gundogan z wolnego!!! Ale dobrze bramkarz Celtiku... nadal prowadzą Szkoci

21:56

51. min

Napoli - Benfica 2:0

Piękna bramka Driesa Mertensa z rzutu wolnego! Napoli powiększa przewagę.

21:56

54. min

Łudogorec - PSG 1:2

Cavani wyprowadza PSG na prowadzenie.

21:57

55. min

Celtic - City 3:3

Niewątpliwie najlepszy mecz. Trzeci raz dzisiejszego wieczrou goście wyrównują. Strzelcem gola Nolito.

21:58

55. min

Napoli - Benfica 3:0

GOOOOOOL! Arkadiusz Milik z rzutu karnego podwyższy prowadzenie.

21:59

59. min

Mistrzowie Bułgarii nie wykorzystali karnego...

22:00

58. min

FK Rostv - PSV 2:2

I kolejny nie trafiony karny, tym razem piłkarz PSV gorszy od bramkarza rosyjskiej ekipy.

22:01

60. min

Łudogorec - PSG 1:3

Łudogorec nie wykorzystał karnego i to się na nich zemściło. Cavani podwyższa na 3:1.

22:03

58. min

Napoli - Benfica 4:0

Ależ baty zbiera dzisiaj Benfica. Troche przypadkowa bramka Mertensa.

22:07

61. min

Milik marnuje kapitalną okazję.

22:08

66. min

Mamy dwa wyrównania! Po golu Ardy Turana Barcelona prowadzi z Borussią 1:1. Kapitalną asystą popisał się Neymar. Taki sam wynik również w meczu Besiktasu z Dynamo.

22:14

72. min

Borussia Monchengladbach - FC Barcelona 1:1

Trwa napór Barcelony, ale gospodarze dobrze się bronią.

22:15

70. min

Napoli - Benfica 4:1

Błąd obrońcy Napoli i honorowy gol dla gości.

22:17

74. min

Borussia Monchengladbach - FC Barcelona 1:2

Gerard Pique i w końcu Barca na prowadzeniu. najpierw uderzał Suarez, fatalny błąd popełnił Sommer, do piłki dopadł stoper "Blaugrany" i uspokoił kibiców z Katalonii.

22:20

77.  min

Lewandowski miał świetną sytuację. Polak był niekryty, ale z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

22:24

83. min

Na ostatnie minutu pojawił się na boisku Grzegorz Krychowiak.

22:26

83.  min

Griezmann nie wykorzystał karnego.

22:31

87. min

Napoli - Benfica 4:2

Salvio strzela, a Portugalczycy zmniejszają rozmiary porażki.

22:43

Kończymy środę z Ligą Mistrzów! Największa niespodzianka to bez wątpienia remis Manchesteru City z Celtikiem Glasgow 3:3. My cieszymy się z gola Arkadiusza Milika. Robert Lewandowski nieskuteczny, jak cały Bayern. Piłkarze z Monachium przegrali 0:1 z Atletico Madryt.