Polska zorganizuje mistrzostwa Europy 2017 w ju-jitsu

Sporty walki
Polska zorganizuje mistrzostwa Europy 2017 w ju-jitsu
fot. PAP

Polska będzie organizatorem mistrzostw Europy w 2017 roku w ju-jitsu, a prezes związku Tomasz Knap wybrany został do władz światowej federacji. Podczas kongresu JJIF w Wietnamie odbyła się też prezentacja Wrocławia, gospodarza tegorocznych mistrzostw świata.

"Na kongresie można było się przekonać o naszej bardzo mocnej pozycji. Jesteśmy cenieni zarówno ze względu na bardzo wysoki poziom organizacji zawodów, jak również naszych sportowców. Stąd decyzja o przyznaniu nam kolejnej imprezy najwyższej rangi. Tym razem będą to mistrzostwa Europy na początku czerwca 2017 roku" - powiedział prezes Polskiego Związku Ju-Jitsu Knap po powrocie z Wietnamu.

 

Za dwa miesiące, w dniach 25-27 listopada, gospodarzem mistrzostw świata będzie stolica Dolnego Śląska.

 

"Z wielkim uznaniem została przyjęta prezentacja miasta Wrocławia i stanu przygotowań do czempionatu globu. Nie możemy zawieść pod względem sportowym i organizacyjnym, wszak pozycja lidera międzynarodowej rywalizacji zobowiązuje" - dodał.

 

Podczas kongresu w Wietnamie zdecydowano, że do programu tegorocznych MŚ włączony zostanie turniej drużynowy w ne-wazie.

 

"Nie ukrywam, że bardzo zabiegaliśmy o tę zespołową konkurencję, bowiem to dla nas kolejna szansa na złoty medal" - przyznał szef związku.

 

Knap odniósł też indywidualny sukces w Azji - został wybrany przez Walne Zgromadzenie Członków JJIF do komisji etyki.

 

"Wcześniej we władzach europejskich mieliśmy poprzedniego prezesa związku Andrzeja Badeńskiego, zaś w światowych jestem pierwszym przedstawicielem polskiego ju-jitsu. Co ważne, komisja etyki to gremium niezależne całkowicie od zarządu federacji" - zaznaczył.

 

Pochodzący z Bochni Knap zwrócił uwagę na prace dotyczące kodeksu etycznego międzynarodowej federacji.

 

"Cały czas przystosowywany jest statut ju-jitsu do wymogów dyscyplin olimpijskich. Mamy nadzieję, że w 2024 roku zadebiutujemy w igrzyskach. Przygotowujemy się również do przyszłorocznych zawodów World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich. We Wrocławiu odbędzie się kongres JJIF. Takiego wydarzenia w ju-jitsu także u nas jeszcze nie było" - dodał.

 

Spotkanie w Wietnamie odbyło się przy okazji piątej edycji azjatyckich igrzysk w sportach... plażowych.

 

"Jestem pod wrażeniem organizacji tej imprezy. Wietnamczycy pokazali, że w ju-jitsu i wielu innych dyscyplinach można walczyć także na piasku" - powiedział Knap.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze