1 liga: Lider zagra w Puławach

Tydzień temu piłkarze Zagłębia Sosnowiec w debiucie trenera Jarosława Araszkiewicza przegrali z Olimpią Grudziądz 3:5, ale utrzymali pierwsze miejsce w tabeli 1. ligi. W sobotę zagrają na wyjeździe z zajmującą 15. pozycję Wisłą Puławy.

Araszkiewicz zastąpił Jacka Magierę, pod którego wodzą Zagłębie nie przegrało żadnego z dziewięciu meczów (aż sześć zwycięstw). Dotychczasowy szkoleniowiec sosnowieckiej drużyny objął mistrza Polski Legię Warszawa, a szansę pracy z liderem zaplecza ekstraklasy dostał Araszkiewicz, którego kilka lat nie było na tym szczeblu rozgrywkowym. Debiut okazał się nieudany.

W sobotę, 1 października, Zagłębie spotka się w Puławach z Wisłą, która na zwycięstwo w lidze czeka od połowy sierpnia, tj. od wygranej z Drutex Bytovią Bytów 2:1, po golu strzelonym w 90. minucie z rzutu karnego przez Sebastiana Głaza. W tym sezonie Zagłębie Sosnowiec tylko raz grało z beniaminkiem pierwszej ligi i pokonało na wyjeździe Znicz Pruszków 4:1. Przed podopiecznymi Araszkiewicza dopiero mecze z GKS Tychy i Stalą Mielec. Po dwa punkty do lidera tracą Chojniczanka Chojnice i GKS Katowice. W 11. kolejce oba kluby zagrają w sobotę na wyjazdach - Chojniczanka z Sandecją Nowy Sącz, a GKS Katowice z GKS Tychy.

Drutex Bytovia, która awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski po zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław 3:0, spotka się z Olimpią Grudziądz. W najlepszej ósemce PP z grona pierwszoligowców są również Wigry Suwałki. Najbliższym ligowym rywalem tej drużyny będzie MKS Kluczbork.

W tej serii odbędzie się mecz dwóch najsłabszych zespołów - Stali i Znicza. Mielczanie jeszcze nie wygrali - po pięć remisów i porażek, Znicz zaś zgromadził tylko punkt więcej.