Liga Europy: Dlaczego Legia nie gra jak Zoria z Manchesterem?

Zoria Ługańsk co prawda nie zdobyła na Old Trafford nawet punktu, przegrała 0:1 po szczęśliwym golu Zlatana Ibrahimovicia, ale nawet mimo to mogła zejść z murawy z podniesioną głową. Momentami mieliśmy wątpliwości, kto tu jest faworytem. Co więc różni Zorię od Legii Warszawa?

Niżej notowani rywale czuli się na Old Trafford bardzo swobodnie, przeprowadzili kilka groźnych akcji, a gdy przy piłce były "Czerwone Diabły", błyskawicznie do nich doskakiwali. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dla Legii, jak się przekonaliśmy, coś zupełnie nie do wyobrażenia.

W końcu po wielu mozolnych próbach udało się United wpakować piłkę do siatki. Pierwszy celny strzał i od razu gol. W 69. minucie, dosłownie chwilę po wejściu, Wayne Rooney uderzył nieczysto na bramkę. Strzał przerodził się jednak w podanie do Zlatana Ibrahimovicia, który z najbliższej odległości pokonał głową ukraińskiego bramkarza. Co ciekawe, to pierwszy gol Szweda w Lidze Europy. I ten gol przesądził o zwycięstwie United.

Od początku na niespodziankę nie zanosiło się z kolei w Rzymie, gdzie już w 15. minucie Roma objęła prowadzenie z rumuńską Astrą Giurgiu. Znakomitą asystą na dalszy słupek popisał się ochodzący we wtorek 40. urodziny Francesco Totti. Nabiegający Kevin Strootman musiał już tylko dopełnić formalności.

W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Totti trafił w poprzeczkę, a piłkę do siatki wpakował Federico Fazio. Trzy minuty po przerwie natomiast samobójczego gola strzelił Fabricio i Roma prowadziła już 3:0. Totti ewidentnie wyrastał na MVP meczu - w 54. minucie znów kapitalnie asystował tym razem przy bramce Mohameda Salaha. Wynik 4:0 utrzymał się już do końca.

Na uwagę zasługuje też zwycięstwo Dundalk nad Maccabi Tel Awiw. Szalę na korzyść Irlandczyków w 72. minucie przechylił Ciaran Kilduff po asyście Daryla Horgana. Jeśli natomiast chodzi o Polaków, Wojciech Szczęsny cały mecz z Astrą spędził na ławce, a Łukasz Teodorczyk wszedł na ostatnie 20 minut spotkania z St. Etienne, ale tym razem nie wpisał się na listę strzelców.