Niespodzianka w hicie Bundesligi. Bayer wypunktował Borussię

Bayer Leverkusen grając u siebie pokonał 2:0 Borussię Dortmund. Bramki w tym meczu zdobyli Admir Mehmedi i Javier Hernandez. Całe spotkanie w barwach drużyny Tomasa Tuchela rozegrał Łukasz Piszczek.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął Bayer. Najpierw z rzutu wolnego minimalnie chybił Hakan Calhanoglu, a kapitalnie interweniował Roman Burki po strzale Javier Hernandez. Do trzech razy sztuka? Tak było tym razem. Admir Mehmedi już po dziesięciu minutach uderzeniem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Bardzo dobrze grali po przerwie podopieczni Rogera Schmidta. Zepchnęli bezradną Borussię do obrony. Ostatni cios w meczu wyprowadził Javier Hernandez. Gospodarze zagrali dynamiczny kontratak. Calhanoglu perfekcyjnie podał do Chicharito, który pewnym uderzeniem wpadkował piłkę do pustej bramki.

Borussia nie wykorzystała potknięcia Bayernu Monachium. Remis mistrzów Niemiec mógł pozwolić podopiecznym Tomasa Tuchela zbliżyć się do nich na jeden punkt. Bayer z dorobkiem 10 punktów zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Bramki: Admir Mehmedi 10, Javier Hernandez 79