Rajd Korsyki: Ogier liderem po drugim dniu

Moto
Rajd Korsyki: Ogier liderem po drugim dniu
fot. PAP

Obrońca tytułu Sebastien Ogier (VW Polo WRC) prowadzi po drugim dniu Rajdu Korsyki, 10. rundy mistrzostw świata. Francuz wygrał dwa z czterech sobotnich odcinków specjalnych.

Drugi jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) ze stratą 46,5 s, a trzeci Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) - strata 1.08.

Z ośmiu dotychczas rozegranych odcinków specjalnych Ogier wygrał sześć, Francuz był najszybszy na trasach wszystkich czterech piątkowych prób. "Chciałem zakończyć ten dzień z przewagą. Udało się, jestem zadowolony" - powiedział Ogier. W sobotę była najlepszy na dwóch.

Neuville przyznał, że miał na trasie małe problemy.

"Na początku delikatnie wypadłem z trasy i uderzyłem w kilka kamieni. Pojawiły się wibracje, ale jechałem dalej. Później nawet próbowałem atakować" - przyznał Belg.

W niedzielę zaplanowane są dwa odcinki specjalne. O godz. 8.58 ruszy OS Antisanti - Poggio di Nazza o długości 53,8 km. To będzie najdłuższa próba w rajdzie. Rywalizację zakończy mający ponad 10 km długości Power Stage Porto Vecchio - Palombaggia. Start o 12.08.

Jeżeli w niedzielę Ogier swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Mikkelsenem powiększy do 85 pkt (aktualnie ma 59 pkt), już na trzy rundy przed końcem zapewni sobie czwarty z rzędu tytuł mistrzowski.

Czołówka klasyfikacji generalnej (po 8 z 10 odcinków):

 1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC)        2:32.12,8
 2. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC)  strata 46,5 s
 3. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC)        1.08,0
 4. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC)      1.41,3
 5. Craig Breen (Irlandia/Citroen DS3 WRC)          2.04,9
 6. Hayden Paddon (Nowa Zelandia/Hyundai I20 WRC)   2.42,7

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie