Oktawia Nowacka: Bardzo lubię wspominać te chwile z Rio

Inne
Oktawia Nowacka: Bardzo lubię wspominać te chwile z Rio
fot. PAP

Na wystawie fotografii olimpijskiej "Rio 2016 w obiektywie" brązowa medalistka w pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka wspominała swój sukces, uwieczniony w obiektywie aparatów. "Fajnie, gdy te emocje wracają, miło to wszystko na nowo zobaczyć" - przyznała.

"Rio 2016 w obiektywie" to wystawa zdjęć autorstwa fotoreporterów akredytowanych na sierpniowe igrzyska. W poniedziałek w warszawskim Centrum Olimpijskim odbył się wernisaż, a fotografie będzie można oglądać przynajmniej do końca roku.

 

Pięcioboistka STPP-CWKS Legia Warszawa widnieje na kilku z nich. Została uchwycona m.in. podczas jazdy konnej - z charakterystycznym szerokim uśmiechem - oraz gdy cieszyła się, ze łzami wzruszenia w oczach, stojąc na podium.

 

"Fajnie popatrzeć na te zdjęcia, na te zamrożone chwile. Wszystko się przypomina. Od igrzysk minął miesiąc, więc jeśli się nie ma z tym kontaktu, te wspomnienia mogą się trochę zakurzyć. To bardzo miłe, gdy te emocje wracają. Tuż po igrzyskach dostałam tak dużo gratulacji, że nie byłam w stanie na wszystkie odpowiedzieć. Skrzynka była pełna, samo czytanie wszystkiego zajęło mi kilka godzin" - opowiadała w rozmowie z PAP.

 

Nowacka nie jest entuzjastką fotografii profesjonalnej, za to bardzo lubi robić zdjęcia amatorskie.

 

"Mój chłopak jest fotografem, jego marzeniem jest praca związana właśnie z fotografią sportową. Chyba od niego się trochę zaraziłam. On mnie próbuje uczyć, jak to robić, jak ustawiać aparat. To jest dla mnie jeszcze czarna magia. Ale gdy byłam w Rio, robiłam mnóstwo zdjęć, co prawda telefonem, ale gdzie bym nie była, robię ich bardzo wiele" - przyznała z uśmiechem.

 

Nowacka zgromadziła w Rio 1349 punktów. Do srebrnej medalistki Francuzki Elodie Clouvel zabrakło jej siedmiu "oczek". Zwyciężyła Australijka Chloe Esposito - 1372 pkt.

mjr, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie