Alpejski PŚ: Slalom równoległy na skoczni w Holmenkollen

Inne
Alpejski PŚ: Slalom równoległy na skoczni w Holmenkollen
fot. PAP

Kompleks sportowy Holmenkollen w Oslo będzie gospodarzem alpejskiego Pucharu Świata. 1 stycznia 2018 roku odbędzie się tutaj slalom równoległy z metą na zeskoku słynnej skoczni.

"Holmenkollen znane jest przed wszystkim ze skoczni narciarskiej. Od lat odbywają się tutaj zawody PŚ w skokach i biegach narciarskich, biathlonie i kombinacji norweskiej. Teraz będziemy gospodarzami piątej dyscypliny zimowej" - powiedział dyrektor sportowy norweskiej federacji narciarskiej Claus Ryste.

 

Międzynarodowa federacja narciarska FIS zdecydowała podczas posiedzenia w weekend, że slalom równoległy rozgrywany w Monachium zostanie w sezonie 2017/2018 przeniesiony do Oslo z powodu kłopotów ze śniegiem w Niemczech.

 

Trasa zawodów w Oslo będzie szczególna. Start odbędzie się na wzniesieniu naprzeciw skoczni narciarskiej, gdzie podczas zawodów w skokach i biegach znajduje się miejsce dla widzów i zakończy na jej zeskoku. Slalom równoległy dla mężczyzn i kobiet rozegrany zostanie wieczorem w świetle reflektorów, tak aby nie kolidować z noworocznym konkursem skoków w Garmisch-Partenkirchen i etapem Tour de Ski.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze