Chojniczanka obroniła podium. Remis w Nowym Sączu

Piłkarze Chojniczanki Chojnice zremisowali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:1 i obronili drugie miejsce w tabeli. Wyrównanie gościom dał w 71. minucie Paweł Zawistowski, a ekipa z Chojnic zbliżyła się do lidera ligi na dystans dwóch punktów. Z remisu mogą być także zadowoleni gospodarze, którym co prawda nie udało się wskoczyć na podium, ale zachowali szanse, aby znaleźć się tam po 12 kolejce.

Mecz, który pierwotnie miał zostać rozegrany w sobotę tylko nieznacznie zmienił układ tabeli zaplecza Ekstraklasy. Stawką spotkania było objęcie miejsca premiowanego awansem, ale gospodarze mimo, że jako pierwsi strzelili gola, nie potrafili dowieźć prowadzenia do końca meczu i o podium powalczą w następnej kolejce.

Powodem przesunięcia terminu spotkania była epidemia grypy żołądkowej w szeregach Radosława Mroczkowskiego. Problemy w Sandecji były na rękę gościom, którzy we wtorek grali mecz w Pucharze Polski z Wisłą Kraków (1:2) i zmiana terminu na późniejszy dała im więcej czasu na regenerację.

W pierwszej połowie lepiej spisywali się miejscowi, którzy raz po raz atakowali bramkę Łukasza Budziłka, byli jednak nieskuteczni. W drugiej części gry dopięli swego, ale z prowadzenia cieszyli się tylko 10 minut, kiedy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paweł Zawistowski. Ostatecznie Chojniczance udało się obronić cenny remis i zachować status wicelidera.

W tabeli 1 ligi prowadzi Zagłębie Sosnowiec, które o dwa punkty wyprzedza Chojniczankę, ostatni w tabeli jest Znicz Pruszków, a Sandecja awansowała na piątą lokatę.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
Gole: Trochim 61 - Zawistowski 71