PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Cerrad Czarnych

We wtorkowym spotkaniu pierwszej kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom pewnie pokonali AZS Częstochowa 3:0. Pierwsza odsłona meczu miała wyrównany przebieg i zakończyła się rywalizacją na przewagi, w dwóch kolejnych gospodarze mieli już mniej kłopotów z ograniem rywali.

Siatkarze z Radomia byli faworytami tej konfrontacji i nie zawiedli oczekiwań. Co prawda w pierwszej partii gospodarze popełnili zbyt dużo błędów, zapraszając częstochowian do rywalizacji. Końcówka  seta miała wyrównany przebieg. Wynik seta na 27:25 ustalił Wojciech Żaliński skutecznym atakiem z lewego skrzydła. W dwóch kolejnych przewaga podopiecznych Robert Prygla była już wyraźna i siatkarze AZS nie zdołali ugrać w Radomiu nawet seta. Spotkanie zakończył efektownie, bo asem serwisowym Łukasz Wiese. MVP: Wojciech Żaliński.

Pierwszą kolejkę PlusLigi zakończą konfrontacja PGE Skry Bełchatów z MKS Będzin (5 października) oraz mecz BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin (19 października), który został przełożony z powodu udziału trenera lubinian i czterech zawodników w turniejach kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy 2017.

Cerrad Czarni Radom – AZS Częstochowa 3:0 (27:25, 25:21, 25:17)

Cerrad Czarni: Michał Kędzierski (1), Wojciech Żaliński (15), Michał Ostrowski (2), Bartłomiej Bołądź (9), Tomasz Fornal (14), David Smith (10) - Dustin Watten (libero) oraz Jakub Ziobrowski (2), Kacper Gonciarz, Łukasz Wiese (1), Emanuel Kohut (1).
AZS:
Michał Szalach (6), Tomasz Kowalski, Stanisław Wawrzyńczyk (4), Paweł Adamajtis (10), Bartosz Buniak (1), Rafał Szymura (14) - Adam Kowalski (libero) oraz Łukasz Polański (4), Mykoła Moroz (3), Konrad Buczek.

Wyniki pozostałych meczów 1. kolejki PlusLigi:

2016-09-30: Espadon Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 11:25, 22:25) [SKRÓT]
2016-10-01: Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 29:27, 15:7)
2016-10-01: ONICO AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)
2016-10-02: GKS Katowice - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:19)
2016-10-03: Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:23) [SKRÓT]