Semenczenko nowym trenerem TatrySki Podhale Nowy Targ

Inne
Semenczenko nowym trenerem TatrySki Podhale Nowy Targ
fot. PAP

Witalij Semenczenko został trenerem hokeistów TatrySki Podhale Nowy Targ. Ukrainiec przyleci do Polski w środę w południe. W czwartek ma przeprowadzić pierwszy trening.

42-letni Semenczenko zastąpi na stanowisku Marka Ziętarę, z którym nowotarski klub rozwiązał umowę po tym, gdy pod koniec września Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie nałożył na dotychczasowego szkoleniowca karę za niesportowe zachowanie po meczu ekstraligowym z Cracovią Kraków.

 

Ziętarze odebrano na rok licencję trenerską. WGiD nałożył też karę 15 tysięcy złotych na nowotarski klub za "niezapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa po spotkaniu w dniu 16.09.2016 w wyniku czego doszło do naruszenia nietykalności cielesnej sędziego Michała Bacy".

 

Prócz Ukraińca zarząd nowotarskiego klubu brał także pod uwagę m.in. obecnego trenera MsHK Żylina Milana Jancuskę, który współpracował z Podhalem w latach 2007-2010. Prowadzono także rozmowy z Jackiem Szopińskim, który pracował z "Szarotkami" w latach 2010-2012.

 

Semenczenko w karierze zawodniczej reprezentował barwy takich zespołów jak SHVSM Kijów, Sokił Kijów, Dynamo Moskwa oraz HK CSKA Moskwa. W latach 1997-1999 grał w KS Podhale, biorąc udział w 113 meczach i strzelając 81 bramek. W kolejnych latach występował w drużynach niemieckich.

 

Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako asystent trenera w Birkucie Kijów (2011/12). Współpracował także z białoruskim HK Nioman Grodno, a od połowy tego roku był asystentem trenera w klubie Krywbas Krzywy Róg.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze