Goal-line w eliminacjach mistrzostw świata!

Piłka nożna
Goal-line w eliminacjach mistrzostw świata!
fot. Twitter

Goal-line znana m.in. z Euro 2016 zostanie wykorzystana podczas meczów eliminacji mistrzostw świata 2018. Na razie wytypowano tylko cztery spotkania, w których zastosuje się tę technologię.

Decyzję o zastosowaniu goal-line podjęły trzy europejskie reprezentacje Niemcy, Holandia i Anglia. Ci pierwsi rozegrają dwa mecze z Czechami i Irlandią Północną i w obu użyją tej technologii. ”Synowie Albionu” zmierzą się z Maltą, a brązowi medaliści ostatniego mundialu podejmą Francję.

 

Powtórki wideo to wciąż przyszłość futbolu, jednak goal-line udowodniła, że jest bardzo przydatna. Momentem, który zadecydował o stosowaniu tej technologii była nieuznana bramka na mistrzostwach świata w RPA w 2010 roku. Wszystkie powtórki od razu ujawniły, że Anglik Frank Lampard zdobył prawidłowego gola w meczu Anglia - Niemcy.

 

Sama technologia jest bardzo prosta. Piłka, którą rozgrywane jest mecz, ma zainstalowany specjalny chip, który w połączeniu z zainstalowanymi na poprzeczce czujnikami daje arbitrowi sygnał w przypadku, gdy futbolówka znajdzie się za linią.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie