22. latek w zespole z Hiroszimy zostanie pierwszym atakującym. Pod okiem szkoleniowca Veselina Vukovicia może liczyć na dalszy rozwój swoich siatkarskich umiejętności oraz regularną grę w japońskiej Premier League, która jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród siatkarzy. Na japońskich parkietach spotka się m. in. z kapitanem reprezentacji Polski Michałem Kubiakiem.

 

 

W przyszłości możliwy jest powrót serbskiego atakującego do PGE Skry, w której jak sam podkreślał szybko się zaaklimatyzował.

 

"W klubie wszystko jest zorganizowane na najwyższym poziomie. PGE Skra to bardzo silna i utytułowana drużyna, którą prowadzi znakomity trener, a w zespole gra wielu świetnych, doświadczonych zawodników" – podkreślał.

 

Sam również dał się poznać z bardzo dobrej strony. W pięciu przedsezonowych sparingach zdobył 75 punktów, atakując z 56 procentową skutecznością.

 

Kto zastąpi Luburicia? Klub ma wkrótce podać nazwisko siatkarza, który zamknie skład zespołu PGE Skry na sezon 2016/2017. Media informowały, że może nim być Bartosz Kurek, którego Serb zastąpi na japońskich parkietach.