Luburić za Kurka! Kurek za Luburicia?

Siatkówka
Luburić za Kurka! Kurek za Luburicia?
fot. PAP

Serbski atakujący Dražen Luburić, który dołączył do zespołu PGE Skry Bełchatów na początku przygotowań do nowego sezonu, przechodzi do JT Thunders Hiroszima. Kontrakt siatkarza został rozwiązany za porozumieniem stron.

22. latek w zespole z Hiroszimy zostanie pierwszym atakującym. Pod okiem szkoleniowca Veselina Vukovicia może liczyć na dalszy rozwój swoich siatkarskich umiejętności oraz regularną grę w japońskiej Premier League, która jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród siatkarzy. Na japońskich parkietach spotka się m. in. z kapitanem reprezentacji Polski Michałem Kubiakiem.

 

 

W przyszłości możliwy jest powrót serbskiego atakującego do PGE Skry, w której jak sam podkreślał szybko się zaaklimatyzował.

 

"W klubie wszystko jest zorganizowane na najwyższym poziomie. PGE Skra to bardzo silna i utytułowana drużyna, którą prowadzi znakomity trener, a w zespole gra wielu świetnych, doświadczonych zawodników" – podkreślał.

 

Sam również dał się poznać z bardzo dobrej strony. W pięciu przedsezonowych sparingach zdobył 75 punktów, atakując z 56 procentową skutecznością.

 

Kto zastąpi Luburicia? Klub ma wkrótce podać nazwisko siatkarza, który zamknie skład zespołu PGE Skry na sezon 2016/2017. Media informowały, że może nim być Bartosz Kurek, którego Serb zastąpi na japońskich parkietach.

RM, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie