Atakujący Asseco Resovii zakończył reprezentacyjną karierę

Siatkówka
Atakujący Asseco Resovii zakończył reprezentacyjną karierę
fot. PAP

Nowy nabytek Asseco Resovii, 30-letni Kanadyjczyk Gavin Schmitt postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Tuż po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro atakujący podał do opinii publicznej wiadomość "to był honor", jednak wówczas wciąż nie były znane jego plany. Teraz wszystko jest już jasne: kanadyjski związek potwierdził zakończenie kariery przez swoją gwiazdę.

30-letni Schmitt barw reprezentacji Kanady bronił przez okrągłe dziesięć lat, jednak po wielu sukcesach (trzy srebrne i tyle samo brązowych medali wielkich imprez) postanowił zakończyć swoją misję dla zespołu narodowego.
Przede wszystkim muszę dojść do siebie zdrowotnie, aby móc wypełnić kontrakt w Polsce. Nie jest żadną tajemnicą, że kontuzje zawsze mi doskwierały i często nie dawałem rady fizycznie godzić gry w klubie z grą w reprezentacji. Kochałem grę dla Kanady, a taka wielka zmiana z pewnością nie należy do najłatwiejszych.
Gavin Schmitt ma być w nowym sezonie nowym atakującym Asseco Resovii Rzeszów. 30-latek w swoim siatkarskim CV ma już grę między innymi we Francji, Grecji, Rosji, Turcji, Brazylii, a nawet Korei Południowej. Problemy zdrowotne wciąż jednak nie pozwoliły mu na stałe zameldować się w zespole wicemistrza Polski.

ch, Polsat Sport, volleyball.ca

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze