Maria Szarapowa zagra w turnieju charytatywnym

Tenis
Maria Szarapowa zagra w turnieju charytatywnym
fot.PAP/EPA

Zdyskwalifikowana do 26 kwietnia za doping Maria Szarapowa na korcie pojawi się już w poniedziałek. Rosyjska tenisistka weźmie udział w turnieju charytatywnym w Las Vegas. Dochód z niej zasili fundację muzyka Eltona Johna, która pomaga chorym na AIDS.

Jestem bardzo podekscytowana powrotem na kort, w dodatku w tak słusznej sprawie. Liczę, że to będzie wspaniały tenisowy wieczór - powiedziała 29-letnia Rosjanka. Oprócz niej wystąpią m.in. byłe tenisowe sławy: John McEnroe, Andy Roddick, Martina Navratilova, Mardy Fish i Mark Philippoussis.

 

Szarapowa w marcu przyznała się, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego na meldonium. Jak tłumaczyła, zażywała specyfik od wielu lat z powodu problemów zdrowotnych i nie zauważyła, że od 1 stycznia substancja trafiła na listę zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Najpierw została zdyskwalifikowana na dwa lata, ale Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie skrócił karę do 15 miesięcy i do prawdziwej gry będzie mogła wrócić 26 kwietnia.

 

Urodzona w Niaganiu zawodniczka, która większą część życia spędziła w USA, łącznie wygrała 35 turniejów cyklu WTA. Na uprawianiu tenisa zarobiła w sumie ok. 36,8 miliona dolarów.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze