WESG 2016: Kinguin rozprawiło się z pierwszym rywalem

E-sport
WESG 2016: Kinguin rozprawiło się z pierwszym rywalem

Pierwszy sprawdzian dla drużyny Team Kinguin zakończył się pomyślnie, choć ... niewiele brakowało, a mogło być inaczej. Po zaciętym boju Polacy pokonali reprezentację Ukrainy 16:13 w spotkaniu rozgrywanym w ramach europejskich eliminacji do WESG 2016.

Pojedynek toczył się na mapie de_cobblestone. Od samego początku Team Kinguin starał się narzucić swoje warunki i udało się to w rundzie pistoletowej. Wkrótce jednak do wyrównania doprowadzili nasi wschodni sąsiedzi. W konsekwencji zdezorientowani Polacy stracili jeszcze kilka kolejnych rund i sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli. W porę jednak zareagowali podopieczni Mariusza 'Loord' Cybulskiego, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i niczym w transie zaczęli odrabiać straty. Po piętnastu rundach nasi rodacy prowadzili 8:7.

Ukraina nie dawała jednak za wygraną i po zmianie stron dobrze rozegrała pistoletówkę i jeszcze kolejną rundę. To z kolei znów wyzwoliło w polskiej formacji ogromną wolę walki. Od tego momentu oglądaliśmy bardzo wyrównany bój pomiędzy obiema ekipami. Ostatnie rundy upłynęły jednak pod dyktando Kinguin. Nasi zawodnicy wysunęli się na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 16:13.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze