Reprezentacja USA zagra z Kubą po raz pierwszy od... 69 lat

Piłka nożna
Reprezentacja USA zagra z Kubą po raz pierwszy od... 69 lat
fot.PAP/EPA

Zaplanowany na piątek w Hawanie piłkarski mecz Kuby z USA będzie pierwszym towarzyskim spotkaniem tych reprezentacji od 1947 roku. To kolejny krok w stronę ocieplenia relacji pomiędzy tymi krajami, które dopiero w ubiegłym roku wznowiły stosunki dyplomatyczne.

Kuba się otwiera. Powoli, opornie i w bólach, ale po dziesięcioleciach zimy między Hawaną a Waszyngtonem zaczynają topnieć lody - skomentowała niemiecka agencja dpa.

 

Selekcjoner Amerykanów Juergen Klinsmann skupia się na aspekcie sportowym wydarzenia. Jego podopieczni, obecnie zajmujący 22. miejsce w rankingu FIFA, nie powinni mieć problemów ze 139. w zestawieniu Kubą, gdzie znacznie popularniejszą dyscypliną jest baseball. - Cieszymy się, że możemy pojechać na Kubę. Poza wszystkim to dla nas dobry test. Zawsze próbujemy podejmować nowe wyzwania, a taka okazja może się nie powtórzyć - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

 

Cztery dni później USA podejmie towarzysko Nową Zelandię, a 11 listopada rozegra pierwsze mecze decydującej rundy eliminacji mistrzostw świata 2018. - Mimo że towarzyskie, będą to bardzo istotne spotkania. To będzie ostatnia okazja oceny piłkarzy przed wyborem 23-osobowej kadry na mecze z Meksykiem i Kostaryką. Stawka jest dla zawodników wysoka - zaznaczył Klinsmann.

 

Spotkanie, zaplanowane na godzinę 22 czasu polskiego, będzie 12. konfrontacją obu zespołów, a trzecią na Kubie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie