WTA w Pekinie: Szwedowa rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale

Tenis
WTA w Pekinie: Szwedowa rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale
fot.PAP/EPA

Tenisistka Jarosława Szwedowa z Kazachstanu będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w popołudniowym ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Pekinie (pula nagród 5,42 mln dol.). Przeciwniczka Polki w tej fazie zmagań została wyłoniona dopiero w piątkowy poranek.

Szwedowa pierwotnie miała zmierzyć się z Francuzką Alize Cornet w czwartek wieczorem czasu miejscowego, ale mecz został przełożony. Zajmująca 39. miejsce w rankingu WTA zawodniczka z Kazachstanu zwyciężyła 6:2, 6:4 i uzupełniła grono ćwierćfinalistek.

 

Z Radwańską spotka się po raz piąty. Trzy z tych pojedynków wygrała trzecia rakieta świata. Po raz ostatni zmierzyły się pięć lat temu - w pierwszej rundzie imprezy na kortach ziemnych w Madrycie ze zwycięstwa w trzech setach cieszyła się podopieczna Tomasza Wiktorowskiego. Rozstrzygnęła na swoją korzyść także oba dotychczasowe mecze na twardej nawierzchni. Na "betonie" rywalizować będą również w piątek. Początek spotkania zaplanowano na godz. 15 czasu polskiego.

 

27-letnia Radwańska ma nad starszą o dwa lata przeciwniczką nie tylko przewagę w postaci korzystnego bilansu oraz wyżej pozycji na światowej liście, ale też odpoczynku. O ile Szwedowa ma tylko kilka godzin na regenerację, to krakowianka awans do ćwierćfinału wywalczyła już w pierwszej części czwartkowych zmagań w Pekinie.

 

Polka nie musi się już stresować walką o kwalifikację do turnieju WTA Finals w Singapurze. Udziału w kończącej sezon imprezie masters z udziałem ośmiu najlepszych singlistek broniąca tytułu zawodniczka jest pewna od wtorku.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze