Nivette wygrał Rajd Dolnośląski, Grzyb nadal liderem

Moto
Nivette wygrał Rajd Dolnośląski, Grzyb nadal liderem
fot. PAP

Filip Nivette pilotowany przez Kamila Hellera (Skoda Fabia R5) wygrał 50. Rajd Dolnośląski, piątą rundę mistrzostw Polski. To jego drugie w karierze zwycięstwo w imprezie zaliczanej do MP.

Drugie miejsce ze stratą 44,7 s zajął Jakub Brzeziński (Ford Fiesta R5), a trzecie lider mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) – strata 1.25,7.

 

Grzyb miał pecha, na 11. odcinku specjalnym wypadł z trasy, uderzył w belę słomy, która zabezpieczała trasę. Odcinek został przerwany, gdyż jeden z kibiców uderzony przez frunący w powietrzu słomiany „pocisk”, musiał zostać odwieziony do szpitala na badania.

 

W tej sytuacji Grzybowi nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi nad Brzezińskim, dającej mu już po Dolnośląskim tytuł mistrza Polski. Walka o trofeum w 2016 roku rozegra się podczas ostatniej rundy MP, Rajdu Arłamów w pierwszy weekend listopada.

 

W nieoficjalnej klasyfikacji sezonu 2016 liderem jest Grzyb – 97 pkt, który wyprzedza Brzezińskiego – 81 pkt. Tylko tych dwóch kierowców ma jeszcze szanse na tytuł mistrza Polski. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Nivette – 62 pkt, a czwarte Zbigniew Gabryś – 42 pkt.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze