Mistrzostwa świata w kolarstwie Doha 2016: Plan transmisji

Inne
Mistrzostwa świata w kolarstwie Doha 2016: Plan transmisji
fot. Cyfrasport
Katarzyna Niewiadoma

W niedzielę rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o medale w Ad-Dausze. Transmisje wyścigów w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News. Sprawdźcie plan naszych relacji!

Po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, na których Majka przy pomocy m.in. Kwiatkowskiego zdobył brązowy medal, obaj nie są już w tak wysokiej formie i zgodnie zrezygnowali ze startu w Katarze. - Mimo braku naszych asów Kwiatkowskiego i Majki mamy mocną ekipę, którą na wiele stać - uważa dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek.

W wyścigu elity mężczyzn biało-czerwoni pojadą w składzie: Adrian Banaszek, Maciej Bodnar, Karol Domagalski, Łukasz Owsian, Maciej Paterski i Łukasz Wiśniowski. Liderem drużyny ma być Paterski, na co dzień reprezentujący barwy grupy CCC Sprandi Polkowice, prowadzonej przez selekcjonera kadry Piotra Wadeckiego. Trzy lata temu w mistrzostwach świata we Florencji był najwyżej sklasyfikowanym z Polaków, zajmując 19. miejsce. W opinii Piątka Paterskiego stać na lokatę w pierwszej dziesiątce.

W wyścigu kobiet Katarzyna Niewiadoma, szósta w igrzyskach w Rio de Janeiro i srebrna medalistka niedawnych mistrzostw Europy w Plumelec, tym razem będzie pomagać swoim koleżankom - Katarzynie Pawłowskiej lub Eugenii Bujak, które lepiej od niej czują się na płaskich trasach.

Wyścigi będą rozgrywane na płaskiej, ale wietrznej pętli, położonej nad Zatoką Perską. Mężczyźni po przejechaniu pustynnego odcinka będą się ścigać na sztucznej wyspie Perła, na której pokonają siedem razy 15-kilometrową rundę. Łącznie to dystans 257,5 km, dla kobiet - 137,5 km.

Szanse na wysokie miejsca mają biało-czerwoni w jeździe indywidualnej na czas. W elicie mężczyzn wystartują w środę Maciej Bodnar, szósty w Rio, oraz Marcin Białobłocki. Przed rokiem w mistrzostwach świata w Richmond obaj uplasowali się pod koniec pierwszej dziesiątki, co nie dało satysfakcji ani jednemu, ani drugiemu. Teraz mierzą wyżej, a ich atutem będzie płaski profil trasy. Dzień wcześniej w czasówce kobiet pojadą Pawłowska oraz Anna Plichta.

Zawody w stolicy Kataru rozpoczną się w niedzielę od jazdy drużynowej na czas. Po rocznej przerwie ponownie stanie na starcie ekipa CCC Sprandi Polkowice w składzie: Victor de la Parte (Hiszpania), Felix Grossschartner (Austria), Nikołaj Michajłow (Bułgaria), Branislau Samoilau (Białoruś) oraz Paterski i Owsian. Ponadto w szerokich składach swoich grup są Kwiatkowski (Sky) oraz Wiśniowski (Etixx-Quick Step), a wśród pań - Pawłowska (Boels Dolmans), Niewiadoma (Rabobank-Liv) oraz Bujak i Plichta (obie BTC City Ljubljana).

Mistrzostwa świata po raz pierwszy odbędą się na Bliskim Wschodzie i po raz pierwszy praktycznie na zakończenie sezonu. Przesunięto je na ten termin, aby zawodnicy mogli się ścigać w mniejszym upale. Niewiele to pomogło i Międzynarodowa Unia Kolarska zastrzegła sobie prawo skrócenia wyścigów, jeśli słupek rtęci zbliży się do 40 stopni Celsjusza (w najbliższych dniach maksymalna temperatura ma wynieść 36 stopni).

 

Plan transmisji mistrzostw świata w kolarstwie Doha 2016:

 

9.10 (niedziela):

 

9:20 jazda drużynowa na czas kobiet - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Natalia Mielnik)

13:20 jazda drużynowa na czas mężczyzn - Polsat Sport News (Marcin Lepa i Cezary Zamana)

 

10.10 (poniedziałek):

 

8:20 jazda indywidualna na czas juniorek - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Natalia Mielnik)

10:20 jazda indywidualna na czas U-23 - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa)

 

11.10 (wtorek)

 

7:55 jazda indywidualna na czas juniorów - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Piotr Zaradny)

12:05 jazda indywidualna na czas kobiet - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Natalia Mielnik)

 

12.10 (środa)

 

12:35 jazda indywidualna na czas mężczyzn - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Robert Radosz)

 

13.10 (czwartek)

 

10:50 start wspólny U-23 - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Michał Paluta)

 

14.10 (piątek)

 

7:20 start wspólny juniorek - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Natalia Mielnik)

12:05 start wspólny juniorów - Polsat Sport Extra (Marcin Lepa i Piotr Zaradny)

 

15.10 (sobota)

 

11:35 start wspólny kobiety - Polsat Sport News (Marcin Lepa, Cezary Zamana i Małgorzata Jasińska)

 

16.10 (niedziela)

 

9:20 start wspólny mężczyźni - Polsat Sport News (Marcin Lepa, Cezary Zamana i Robert Radosz)

MC, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze