El. MŚ 2018: Sensacyjny remis Białorusi z Luksemburgiem!

Reprezentacja Luksemburga sprawiła ogromną niespodziankę! Chociaż przez całą drugą połowę grała w dziesiątkę, to zdołała zremisować na wyjeździe z Białorusią 1:1!

Kibice reprezentacji Białorusi bardzo liczyli na pierwsze zwycięstwo w tych eliminacjach. W dwóch poprzednich meczach ich piłkarze zanotowali remis z Francją 0:0 i porażkę z Holandią 1:4. Jak się okazało, fani muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

W meczu z Luksemburgiem podopieczni Aleksandra Chackiewicza mieli miażdżącą przewagę od pierwszej do ostatniej minuty. Na dodatek tuż przez przerwą z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Dirk Carlson. Co z tego...

Gospodarze czekali na gola do 80. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas rezerwowy Pawieł Sawicki, który w swoim CV ma kilka meczów w barwach Jagiellonii Białystok. Wydawało się, że już nic nie może się wydarzy Tymczasem pięć minut później cały stadion uciszył Aurelien Joachim, który zdobył bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego i rykoszecie. Sensacja stała się faktem!

Dla Luksemburga był to dopiero ósmy remis w historii występów w eliminacjach mistrzostw świata.

Białoruś - Luksemburg 1:1 (0:0)

Bramki: Pawieł Sawicki 80 - Aurelien Joachim 85

Czerwona kartka: Dick Carlson (44, za drugą żółtą)