"Jeśli chodzi o czas rekonwalescencji chcę być optymistą; będzie trwać krócej niż na wszelki wypadek podaliśmy. To będzie trzy, trzy i pół miesiąca, ale jednocześnie mamy też nadzieję, że znacznie krócej" - powiedział De Nicola.


"W styczniu powinniśmy zobaczyć, jak biega" - dodał lekarz uczestniczący w zabiegu chirurgicznym, któremu polski piłkarz w poniedziałek poddał się w klinice ortopedycznej doktora Pier Paolo Marianiego w Rzymie. Operacja trwała około 40 minut i według lekarzy zakończyła się sukcesem.


Milik ma opuścić klinikę w środę i rozpocznie rehabilitację w Castel Volturno koło Neapolu.


Jak zastrzegł De Nicola, nikt nie będzie przyspieszać na siłę powrotu do zdrowia i na boisko. "Będziemy pracować, aby odzyskał maksimum sił" - zauważył.


22-letni reprezentant Polski i zawodnik Napoli doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie w sobotnim meczu biało-czerwonych z Danią (3:2) w eliminacjach mistrzostw świata.


Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Natomiast w dwóch występach w Lidze Mistrzów zdobył trzy bramki.


W 33 spotkaniach w drużynie narodowej uzyskał 11 goli.