Lekarz Napoli: Rekonwalescencja Milika krótsza niż podawaliśmy

Piłka nożna

Szef sztabu medycznego SSC Napoli Alfonso De Nicola powiedział oficjalnej rozgłośni klubu, że rekonwalescencja kontuzjowanego polskiego piłkarza Arkadiusza Milika powinna potrwać krócej niż wcześniej podawano. "To będzie trzy, trzy i pół miesiąca" - zaznaczył.

"Jeśli chodzi o czas rekonwalescencji chcę być optymistą; będzie trwać krócej niż na wszelki wypadek podaliśmy. To będzie trzy, trzy i pół miesiąca, ale jednocześnie mamy też nadzieję, że znacznie krócej" - powiedział De Nicola.


"W styczniu powinniśmy zobaczyć, jak biega" - dodał lekarz uczestniczący w zabiegu chirurgicznym, któremu polski piłkarz w poniedziałek poddał się w klinice ortopedycznej doktora Pier Paolo Marianiego w Rzymie. Operacja trwała około 40 minut i według lekarzy zakończyła się sukcesem.


Milik ma opuścić klinikę w środę i rozpocznie rehabilitację w Castel Volturno koło Neapolu.


Jak zastrzegł De Nicola, nikt nie będzie przyspieszać na siłę powrotu do zdrowia i na boisko. "Będziemy pracować, aby odzyskał maksimum sił" - zauważył.


22-letni reprezentant Polski i zawodnik Napoli doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie w sobotnim meczu biało-czerwonych z Danią (3:2) w eliminacjach mistrzostw świata.


Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Natomiast w dwóch występach w Lidze Mistrzów zdobył trzy bramki.


W 33 spotkaniach w drużynie narodowej uzyskał 11 goli.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze