Piłkarz Legii Warszawa bryluje na Karaibach!

Steeven Langil z Legii Warszawa jest kluczowym piłkarzem reprezentacji Martyniki, co potwierdził podczas kwalifikacji do Pucharu Karaibów oraz Złotego Pucharu CONCACAF. Piłkarz grający w ekipie mistrza Polski w ostatniej fazie kwalifikacji strzelił dwie bramki. Oba turnieje odbędą się w przyszłym roku.

Martynika podobnie, jak Polska swoje mecze październikowe rozgrywała w sobotę i wtorek(czasu lokalnego). Pierwszym rywalem była Dominikana, która miała być łatwiejszą przeprawą niż drugi przeciwnik. Langil już w 13. minucie otworzył wynik. Ostatecznie podopieczni Louisa Marianne wygrali 2:1, kończąc mecz w dziesięciu. Kolejne spotkanie przyszło im grać z Trynidadem i Tobago, 69. drużyną rankingu FIFA oraz uczestnikiem mundialu w 2006 roku. Przez 90 minut żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę, a w ostatnich sekundach rezultat na 2:0 ustalił skrzydłowy Legii. W sumie we wszystkich trzech rundach eliminacji 28-latek zdobył cztery bramki.

Jako autonomia francuska drużyna Martyniki nie może być członkiem FIFA, dlatego też nie jest klasyfikowana w rankingu tej organizacji i nie gra w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Ekipa trenera Marianne oraz reprezentacja Curacao to pierwsze drużyny, które zapewniły sobie start w przyszłorocznym pucharze Karaibów. Turniej odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Martynika wygrała go w 1993 roku. Obecnym zwycięzcą jest Jamajka. Na dodatek oba zespoły mają też pewny awans do Złotego Pucharu CONCACAF. W tych rozgrywkach wspomniana autonomia francuska może się pochwalić dojściem do ćwierćfinału w 2002 roku.