68-letni Skutnik po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako szkoleniowiec m.in. w klubach francuskich i tunezyjskich. W latach 2014-16 prowadził drużynę Azotów Puławy.

 

W obecnym sezonie rozpoczął pracę z pierwszoligowym SPR Tarnów, który w pięciu kolejkach odniósł trzy zwycięstwa. Jego kontrakt z Górnikiem obowiązuje do końca sezonu i nie zawiera klauzuli celów sportowych.

 

Według oficjalnego komunikatu zarządu Górnika powodem rozstania z 40-letnim Jurasikiem, wicemistrzem świata z 2007 roku, nie były wyniki zespołu, ale "odmienna wizja przyszłości drużyny i zarządzania".

 

Jurasik był związany z zabrzańskim klubem od 2012 roku, najpierw jako zawodnik, potem grający asystent szwedzkiego trenera Patrika Liljestranda i grający szkoleniowiec.

 

Po zakończeniu w maju kariery zawodniczej miał się skupić na pracy trenerskiej w klubie, z którym kontrakt wiązał go jeszcze dwa lata.

 

Jurasik w reprezentacji Polski rozegrał 207 meczów, w minionym sezonie poprowadził zabrzan do piątego miejsca w lidze. W weekend Górnik awansował do trzeciej rundy kwalifikacji Pucharu EHF dwukrotnie pokonując u siebie mistrza Grecji A.C.C Filippos Verias. W tabeli ekstraklasy po sześciu kolejkach zabrzanie plasują się na piątej pozycji z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek.