Fury zwakował mistrzowskie pasy!

Sporty walki

Tyson Fury (25-0, 18 KO) nie jest już mistrzem świata federacji WBO i WBA w wadze ciężkiej. Brytyjczyk, mający problemy z depresją i narkotykami, postanowił zwakować swoje tytuły.

- W moim życiu nadszedł czas na kolejne duże wyzwanie, z którym sobie poradzę. Tak jak z Kliczką. Czuję, że oddanie tych pasów jest jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem - wyjaśnił Fury.

 

- Zdobyłem mistrzowskie pasy w ringu i wierzę, że jedynie w ringu mogę je stracić, jednak obecnie nie jestem w stanie ich bronić. Musiałem więc podjąć trudną decyzję o zwakowaniu moich drogich tytułów - dodał 28-latek.

 

 

Brytyjczyk został czempionem kategorii ciężkiej w listopadzie ubiegłego roku, kiedy pokonał na punkty Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO). Do rewanżu miało dojść najpierw 9 lipca, później 29 października... Tak się jednak nie stało, bo Fury zasłaniał się problemami zdrowotnymi.

 

Okazało się, że "Olbrzym z Winslow" ma depresję. Na dodatek w próbce jego moczu, pobranej 22 września, wykryto kokainę. - Piłem od poniedziałku do niedzieli, brałem także kokainę. Przyjmowałem ją w dużych ilościach. Dlaczego miałbym jej nie brać? To nie jest środek dopingujący. Robię co chcę, bo to moje życie. Nie mogę poradzić sobie z depresją, a jedyną rzeczą, która mi pomaga, to upicie się - tłumaczył Fury w jednym z wywiadów.

 

Dalszy los pasów WBO i WBA może się wyjaśnić 10 grudnia.  O ten pierwszy na gali w Auckland mają walczyć Joseph Parker (21-0, 18 KO) i Andy Ruiz Jr (29-0, 19 KO). Jeśli chodzi o tytuł WBA, to być może będzie on stawką planowanej na ten sam dzień walki między Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) i Kliczką.

 

W załączonym materiale skrót walki Tysona Fury'ego i Władimira Kliczki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie