"Ja i mój klej". Muzyczny protest piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
"Ja i mój klej". Muzyczny protest piłkarzy ręcznych
fot. YouTube

Piłka ręczna bez kleju? Taki scenariusz po wypowiedziach prezydenta EHF Hassana Moustafy wydaje się coraz bardziej realny. Wśród szczypiornistów od razu zawrzało, ale dopiero po kilku miesiącach został rozstrzygnięty konkurs na najbardziej oryginalny protest. Gracze jednego z niemieckich klubów nagrali... piosenkę pt. "Ja i mój klej".

Nowa piłka ma zostać zaprezentowana przez firmę Molten do końca 2017 roku. Na nic zdają się liczne głosy ze środowiska piłki ręcznej, głównie te zawodnicze, że klej jest nierozłączną częścią szczypiorniaka. Zawodnicy argumentują swoją niechęć do nowych piłek bez kleju tym, że całe życie uczyli się grać po staremu, a nowa sytuacja odwróci ich świat do góry nogami.

Cała sprawa ucichła po kilku tygodniach od ogłoszenia kontrowersyjnego pomysłu, ale teraz wraca jak bumerang. Wszystko dzięki wesołym szczypiornistom TV Plochingen (czwarta niemiecka klasa rozgrywkowa), którzy swoją dezaprobatę wobec pomysłu i... miłość do kleju wyrazili za pomocą piosenki. Do tej pory filmik opublikowany 6 października na YouTube obejrzało ponad 300 tysięcy osób. A oto fragment utworu "Ja i mój klej":

"Ja i mój klej - najlepsi przyjaciele
Jesteśmy nierozłączni
Nie rozumiemy, że ktoś chce nas rozdzielić
I odstawić w kąt ten doskonały klej".

Posłuchajcie sami!

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze