Współpracownicy Wojciechowskiego złożyli wizytę ministrowi sportu w sprawie Bońka

Piłka nożna
Współpracownicy Wojciechowskiego złożyli wizytę ministrowi sportu w sprawie Bońka
fot.PAP

Współpracujący z Józefem Wojciechowskim Cezary Kucharski i Radosław Majdan złożyli u ministra sportu Witolda Bańki pismo, które według nich ma uniemożliwić Zbigniewowi Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN.

Tezy zawarte w tym piśmie uniemożliwiają Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN. Po pierwsze nie zamieszkuje on w Polsce, a według statutu PZPN jest to konieczny warunek, aby kandydować na prezesa tego związku. Wielokrotnie deklarował natomiast, że płaci podatki we Włoszech. To wyklucza go z możliwości ubiegania się o funkcję prezesa - powiedział Kucharski.

 

Kontrowersje według Majdana budzi również zaangażowanie Bońka w reklamę firmy bukmacherskiej. - Na pytanie gdzie mieszka, Boniek odpowiada, to co jest dla niego wygodne. W przypadku funkcji prezesa PZPN deklaruje, że mieszka w Polsce. Jeśli jednak chodzi o reklamowanie nielegalnie działającej w Polsce firmy bukmacherskiej, zasłania się włoskim obywatelstwem. Poza łamaniem ustawy hazardowej dochodzi aspekt moralny i etyczny. Sternik piłkarskiej centrali wspiera firmę, która odprowadza podatki za granicę - wtórował Majdan.

 

W czwartek pismo w tej sprawie obaj złożyli w Ministerstwie Sportu i Turystyki. - Sygnalizuję ponadto, że stosowne zawiadomienia o ww. okolicznościach złożę jednocześnie do Komisji Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA oraz Komisji Etyki FIFA - dodał Kucharski.

 

Obaj współpracują z Wojciechowskim - rywalem Bońka w wyborach na prezesa PZPN.

 

Boniek został wybrany na prezesa PZPN 26 października 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał wówczas Edwarda Potoka, Romana Koseckiego i Zdzisława Kręcinę.

 

Najbliższy zjazd PZPN i wybory prezesa zaplanowano na 28 października.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie