Nawałka weźmie na celownik Boruca i Teodorczyka? Mogą nie dostać kolejnego powołania!

Piłka nożna

Nie milkną echa afery w reprezentacji Polski. Jak podaje "Przegląd Sportowy" Artur Boruc oraz Łukasz Teodorczyk mogą nie otrzymać powołania na najbliższy mecz eliminacji do mistrzostw świata z Rumunią. Zawodnicy mieli podpaść selekcjonerowi Adamowi Nawałce podczas ostatniego zgrupowania kadry narodowej.

Mimo, że biało-czerwoni w obu październikowych potyczkach eliminacyjnych zainkasowali komplet punktów (3:2 z Danią i 2:1 z Armenią), to styl pozostawiał wiele do życzenia, zwłaszcza w drugim spotkaniu. A w trakcie zgrupowania kilku graczy naraziło się Adamowi Nawałce. Powodem było nieprofesjonalne zachowanie.

 

Nawałka wyjaśni sprawę niesportowego zachowania na zgrupowaniu!

Prezes PZPN Zbigniew Boniek, odbył spotkanie z selekcjonerem w tej sprawie. Boniek zaznaczył, że szkoleniowiec wnikliwie przyjrzy się całej sprawie i zapewne wyciągnie konsekwencje wobec kilku reprezentantów.

Według "Przeglądu Sportowego" na najbliższe eliminacyjne starcie z Rumunią oraz towarzyską potyczkę ze Słowenią powołania mogą nie dostać Artur Boruc i Łukasz Teodorczyk. I nie będzie to miało związku z formą sportową.

Zdaniem najstarszego polskiego dziennika sportowego 36-letni bramkarz, który jest aktualnie trzeci w hierarchii Nawałki dostanie ostatnie ostrzeżenie lub nawet będzie musiał zakończyć swoją wieloletnią przygodę z drużyną narodową. Snajper Anderlechtu Bruksela jest o 11 lat młodszy od Boruca, więc jest w nieco innej sytuacji. Jednak do Bukaresztu również może nie pojechać.

W czwartkowym wydaniu "Przeglądu Sportowego" pojawiły się informacje, że po sobotnim meczu z Danią (3:2), a przed meczem z Armenią (2:1) część z zawodników urządziła głośną imprezę, przez którą spać nie mogli inni reprezentanci. Według dziennika sportowego niektórzy gracze już przed meczem z Danią grali całą noc w karty przy piwie.

Według nieoficjalnych informacji selekcjoner w najbliższym czasie telefonicznie wyjaśni tę sprawę, aby oczyścić atmosferę w kadrze przed meczem z Rumunią w eliminacjach mistrzostw świata 2018 (11 listopada).

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze