FEN 14: Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
FEN 14: Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. FEN

Gala FEN 14: Silesian Rage nadchodzi! Już w sobotni wieczór w katowickim Spodku odbędą się dwa pojedynki mistrzowskie - jeden w formule K-1, a drugi w formule MMA. Transmisja gali FEN 14 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Tym razem organizacja Fight Exclusive Night proponuje nam jedenaście pojedynków - trzy w formule K-1 oraz osiem w formule MMA. Do tego otrzymujemy dwa bardzo ciekawie zapowiadające się starcia o pasy mistrzowskie. W jednym z nich Tomasz Sarara (33-6) zmierzy się z dwukrotnym mistrzem Europy - Dennisem Stolzenbachem (41-19-3). Mimo tego, iż jest cztery lata młodszy, to już stoczył więcej walk od Polaka. Holender nosi pseudonim "cichy wiatr", bo jak tłumaczy jego trener "cichy, ponieważ taki jest poza ringiem, a wiatr, bo kiedy już do niego wchodzi, to jest nie do zatrzymania".

Sarara stoczył dla organizacji trzy walki i wszystkie wygrał. Najpierw znokautował Niko Fallina, a później pokonał na punkty Andre Schmelinga oraz Ivana Bartka. Nie tak dawno spróbował swoich sił... w boksie zawodowym i trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Już w drugiej rundzie w efektowny sposób znokautował Łukasza Zygmunta, udowadniając, że słusznie mówi się o nim "najlepszy bokser wśród kickbokserów".

Do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej stanie Roman Szymański. Polak to bardzo efektownie walczący zawodnik, który przebojem pokonuje kolejne szczeble w mieszanych sztukach walki, udowadniając, że potencjał ma olbrzymi. W sobotni wieczór czeka go jednak być może najtrudniejsze wyzwanie w karierze, bo po drugiej stronie stanie niebezpieczny Brazylijczyk, uczestnik programu TUF 3 Brasil - Joilton Santos. Pracował wtedy pod okiem Chaela Sonnena - trzykrotnego pretendenta do mistrzostwa UFC, jednego z najbardziej charyzmatycznych zawodników w organizacji. Toczył też równe boje choćby z Alexem Oliveirą.

Brazylijczyk przyjechał do Polski w bojowym nastroju i zapowiada, że kibice w końcu zobaczą prawdziwego mistrza. - Chcę go już zobaczyć. Jesteś "papierowym" mistrzem, a ja chcę być prawdziwym. Przyjdź jutro na ważenie i pokaż, że chcesz walczyć, bo na razie nie wyglądasz na takiego, co by chciał... - zaapelował do Szymańskiego. Ten jednak spokojnie mu odpowiedział. - Mam do niego jedną wiadomość, z którą spotka się w sobotę - stwierdził, pokazując pięść.

Ponadto, w klatkoringu FEN zobaczymy Tyberiusza Kowalczyka, Akopa Szostaka, Pawła Hadasia, Pawła Brandysa czy też Alberta Odzimkowskiego. Będzie się działo!

 

Startujemy już o 19.00 w Polsacie Sport Fight, od 20.00 będziemy także w Polsacie Sport, a o 0.05 - w Polsacie.

 

Karta walk i wyniki ważenia:

 

Walki o pas:

 

K-1 -95 kg: Dennis Stolzenbach (93,9 kg) vs Tomasz Sarara (93,6 kg)

MMA -70 kg: Joilton Santos (69,1 kg) vs Roman Szymański (70,2 kg)

 

Karta główna:

 

MMA -84 kg: Paweł Brandys (84,1 kg) vs Paweł Hadaś (83,8 kg)

K-1 -77 kg: Tomasz Gromadzki (76,7 kg) vs Paweł Biszczak (76,4 kg)

K-1 -77 kg: Pavel Obozny (76,9 kg) vs Kamil Jenel (76,9 kg)

MMA -84 kg: Alexey Repalov (84,2 kg) vs Andrzej Grzebyk (83,4 kg)

MMA +93 kg: Tomasz Czerwiński (124,2 kg) vs Tyberiusz Kowalczyk (115,2 kg)

MMA +93 kg: Martin Chudej (119,2 kg) vs Akop Szostak (107,6 kg)

MMA -77 kg: Mateusz Strzelczyk (77,2 kg) vs Albert Odzimkowski (76,6 kg)

 

Karta wstępna:

 

MMA -77 kg: Łukasz Stanek (76,9 kg) vs Adrian Błeszyński (77,2 kg)

MMA -61 kg: Piotr Olszynka (61,1 kg) vs Kamil Selwa (61,0 kg)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie