Pierwsze 45 minut meczu miało bardzo wyrównany przebieg. Obie drużyny stworzyły sobie klarowne sytuacje podbramkowe, bramki jednak nie padły. Najbliżej szczęścia był już w 8. minucie Darko Jevtić; po jego strzale z narożnika pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę bramki rywali. Jeszcze kilka minut wcześniej Łukasz Załuska wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Dariuszem Formellą.  Po naporze w pierwszym kwadransie, w kolejnych minutach gra gospodarzy nieco się uspokoiła, ożywili się z kolei piłkarze Wisły, którzy próbowali zaskoczyć bramkarza Lecha strzłami z dystansu. Próby Rafała Boguskiego, Krzysztofa Mączyńskiego i Patryka Małeckiego nie przyniosły jednak powodzenia.

Po przerwie pierwsi groźnie zaatakowali Wiślacy. W 55. minucie Arkadiusz Głowacki wykonywał rzut wolny z okolicy dwudziestego metra, ale Matus Putnocky zdołał odbić piłkę po jego strzale. Chwilę później szansę miał Boguski, ale uderzył nad bramką. Wynik w 69. minucie otworzyli gospodarze. Jevtić odebrał piłkę Maciejowi Sadlokowi, wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Załuskę.

W końcówce piłkarze Wisły dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Byli blisko w 82. minucie, ale po wrzutce Małeckiego, w sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, nie udało się umieścić piłki w siatce. Więcej szczęścia goście mieli w doliczonym czasie gry, gdy po dośrodkowaniu Sadloka z lewej strony piłka minęła obrońców Lecha i trafiła do Pawła Brożka, który strzałem z kilku metrów ustalił wynik tej konfrontacji. Była to 134. ligowa bramka Brożka, druga w obecnym sezonie.

Przed rozpoczęciem spotkania przy stadionie Lecha odsłonięto ważącą około 130 ton lokomotywę, będącą symbolem Lecha. Liczący 60 lat parowóz Ty51-183 był przez ostatni rok poddany gruntowanej renowacji, przed tygodniem został przetransportowany na Bułgarską, gdzie przykryty ogromną flagą, czekał na oficjalne odsłonięcie.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Tamas Kadar - Dariusz Formella, Maciej Gajos (89. Łukasz Trałka), Darko Jevtic, Abdul Aziz Tetteh, Szymon Pawłowski (63. Radosław Majewski) - Marcin Robak (75. Dawid Kownacki).

Wisła: Łukasz Załuska - Boban Jovic, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (80. Petar Brlek), Krzysztof Mączyński, Mateusz Zachara (68. Paweł Brożek), Denis Popovic (88. Tomasz Cywka), Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek.

Bramki: 1:0 Darko Jevtic (69), 1:1 Paweł Brożek (90+1).

Żółte kartki: Tomasz Kędziora (Lech), Krzysztof Mączyński, Zdenek Ondrasek, Arkadiusz Głowacki (Wisła).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 20 158.