WTA w Linzu: Cibulkova wygrała i jest pewna występu w Singapurze

Rozstawiona z numerem drugim Dominika Cibulkova wygrała tenisowy turniej WTA Tour w austriackim Linzu (pula nagród 250 tys. dol.). Słowaczka pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubić 6:3, 7:5 i jest już pewna gry w kończącym sezon WTA Finals w Singapurze.

Niedzielny finał trwał godzinę i 44 minuty. To było pierwsze spotkanie tych zawodniczek. Cibulkova zajmuje 10. miejsce w światowym rankingu, a Golubic - 62.

To siódmy w karierze turniejowy triumf Słowaczki, a trzeci w tym roku. W kwietniu wygrała zawody w Katowicach, zaś w czerwcu w Eastbourne.

Zwycięstwo Cibulkovej w Linzu oznacza, że jako siódma tenisistka zapewniła sobie udział w kończącym sezon ośmioosobowym turnieju WTA Finals w Singapurze.

Wcześniej pewne gry w tej imprezie były: broniąca tytułu Agnieszka Radwańska, Niemka Angelique Kerber, Amerykanka Serena Williams, Rumunka Simona Halep, Czeszka Karolina Pliskova oraz Hiszpanka Garbine Muguruza.

Tegoroczna edycja WTA Finals odbędzie się w dniach 23-30 października.