Minister oglądał kolejne zwycięstwo IBB Polonii Londyn

Siatkówka
Minister oglądał kolejne zwycięstwo IBB Polonii Londyn
fot. Facebook

Siatkarze IBB Polonii Londyn rozegrali w miniony weekend dwa spotkania. W sobotę, podczas pierwszego w tym sezonie meczu w ramach Pucharu Anglii, zmierzyli się z Cheltenham & Gloucester Volleyball, pewnie wygrywając 3:0. W niedzielę rywalizowali z Sheffield, obecnym wiceliderem ligowej tabeli i zwyciężyli 3:1. Kolejne wygrane umocniły pozycję drużyny, która od początku sezonu nie przegrała żadnego meczu.

"Początek sobotniego spotkania był trochę niepewny. Przeciwnicy przysporzyli nam małe trudności, jednak szybko złapaliśmy rytm i utrzymaliśmy wysoki poziom koncentracji ostatecznie wygrywając z dużą przewagą punktową" - skomentował Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn

 

"W sobotę graliśmy z drużyną z niższej ligi. Widać było, że dzielnie walczyli, jednak nasza organizacja gry i umiejętności pozwoliły na zdominowanie przeciwnika i wysoką wygraną" - powiedział Bartosz Kisielewicz, rozgrywający IBB Polonii Londyn.

 

Podczas pucharowego meczu na trybunach pojawili się specjalni goście. Brentford Fountain Leisure Centre odwiedził Minister Adam Kwiatkowski - Sekretarz Stanu i Szef Gabinetu Prezydenta RP oraz Konsul Generalny RP w Londynie, Michał Mazurek. Drużynę wspierali także przedstawiciele IBB Polish Building Wholesale, The Polish Bakery (Wembley), Polskiego Radia Londyn oraz niezawodni kibicie.

 

"Na meczu IBB Polonii w oczy rzuca się zaangażowanie  zawodników, którzy poświęcają swój czas, żeby trenować, grać, a przede wszystkim budować siatkówkę w Anglii, a także kibiców, których głośna i międzynarodowa grupa stwarza wyjątkową atmosferę. Cała IBB Polonia to piękny przykład, jak sport może zbliżać ludzi, pokolenia i kraje" – powiedział Minister Adam Kwiatkowski.

 

 

Niedzielne spotkanie drużyn ze szczytu tabeli było hitem kolejki, który także zgromadził licznych fanów siatkówki. Londyński zespół kolejny raz okazał się lepszy i zanotował trzy punkty na swoim koncie.

 

"Z Sheffield rozpoczęliśmy dobrze, ale pod koniec pierwszego seta popełniliśmy 2 lub 3 niepotrzebne błędy i oddaliśmy zwycięstwo przeciwnikowi. W kolejnych setach byliśmy już bardziej skupieni i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Dało się odczuć wkład wszystkich zawodników, nie tylko tych występujących w danym momencie na boisku. Dziękuję całej osiemnastce graczy, ich zaangażowaniu i oddaniu, które pozwala nam trenować na najwyższym poziomie, kibicom za świetny doping oraz sponsorom i wszystkim pracownikom klubu, bez których by nas tutaj nie było" – z zadowoleniem zakończył Piotr Graban.

 

"W niedzielę spotkały się dwie niepokonane drużyny Super8. Początkowo walka była wyrównana. Graliśmy punkt za punkt, ostatecznie oddając seta zawodnikom z Sheffield. Następnie to my dyktowaliśmy warunki gry. Zarówno podstawowi gracze jak i zmiennicy spisali się bardzo dobrze. Kibice także byli niezawodni i dodawali nam skrzydeł. Na hali panowała niesamowita atmosfera" - powiedział Bartosz Kisielewicz.

 

Weekend dał stolicy Anglii dużo siatkówki na wysokim poziomie i w dobrym stylu. Zawodnicy dozowali sportowe emocje, a partnerzy drużyny goszczącej zapewnili wszystkim uczestnikom dodatkowe atrakcje. W hali rozbrzmiewała świetna oprawa widowiska. Panujący klimat przypomniał ten z największych, światowych imprez siatkarskich.

 

Kolejny mecz obrońców tytułu Mistrza Anglii odbędzie się 23 pażdziernika 2016 (niedziela). Siatkarze IBB Polonii Londyn pojadą do Newcastle, by walczyć o kolejne punkty z Team Northumbria. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00.

 

Wyniki:

 

IBB Polonia Londyn – Cheltenham & Gloucester Volleyball 3:0 (25:13, 25:14, 25:10)
IBB Polonia Londyn – Sheffield 3:1 (23:25, 25:16, 25:15, 25:20)

RM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie