Najwyższe porażki w historii Ligi Mistrzów

Czy kibice Legii Warszawa muszą obawiać się o to, że ich pupile pobiją niechlubny rekord Ligi Mistrzów? Do tej pory najwyższą porażką w historii rozgrywek mogą "pochwalić się" szwedzkie Malmoe oraz Besiktas Stambuł - oba zespoły przegrywały z klubowymi potentatami 0:8. I oby nic nie zmieniło się w tej statystyce...

Długo najwyższym zwycięstem w Lidze Mistrzów mógł pochwalić się Juventus Turyn, który w 2003 roku przejechał się po Olympiakosie Pireus 7:0. Blisko poprawienia wyniku włoskiego klubu był cztery lata później Arsenal, ale Slavia Praga pozwoliła londyńczykom tylko wyrównać rekordowy rezultat w październiku 2007.

Litości dla przeciwnika nie miał za to inny angielski klub Liverpool. Piłkarze z miasta Beatlesów dwa tygodnie po imponującym wyczynie Kanonierów grali z Besiktasem Stambuł, który jako taki opór stawiał tylko do przerwy. Po 45 minutach było tylko 2:0 dla The Reds. Druga połowa to już jednak totalna bezradność gości, którzy dali sobie wbijać kolejne gole niczym dzieciaki z podstawówki. Wynik 8:0 był nowym rekordem LM.

Mijały lata, kibice oglądali wiele jednostronnych pojedynków w prestiżowych rozgrywkach, ale takiego pogromu nie mieli okazji zobaczyć. Do rekordu zbliżały się między innymi Valencia, Bayern czy Barcelona, ale żadnej z tych drużyn nie udało się go nawet wyrównać. W 2015 roku wstydliwy "wyczyn" Besiktasu powtórzyli wreszcie piłkarze Malmoe.

Gracze szwedzkiego klubu wyglądali jak dzieci we mgle w starciu... z Realem Madryt. Królewscy bardzo na serio podeszli do potyczki z kopciuszkiem i bezlitośnie punktowali rywala. Cztery bramki zdobył Cristiano Ronaldo, trzy trafienia dołożył Karim Benzema, a raz do siatki trafił Mateo Kovacić. Rezultatu Liverpoolu sprzed 8 lat nie udało się poprawić, ale Szwedzi i tak wracali do kraju z poczuciem wstydu.

Oby takie uczucie nie towarzyszyło w podróży powrotnej piłkarzom mistrza Polski...