Bielik kapitanem Arsenalu w Lidze Mistrzów!

Krystian Bielik rozegrał 90 minut, jako kapitan Arsenalu w meczu młodzieżowej Ligi mistrzów z Łudogorcem Razgrad. Angielski klub wygrał 3:0, a formacja defensywna, dyrygowana przez Polaka zachowała czyste konto.

Polak rozpoczął mecz na stoperze, chociaż równie dobrze może grać, jako defensywny pomocnik. Arsenal był zdecydowanym faworytem, mimo że we wcześniejszych dwóch spotkaniach uzbierał zaledwie jeden punkt. Po remisie z Paris Saint-Germain i porażce z FC Basel, starcie z Łudogorcem było kluczowe. Już w 3. minucie wynik otworzył Reiss Nelson, a asystował mu Edward Nketiah, do którego należały dwa kolejne trafienia. Bielik mający już za sobą pierwsze szlify w dorosłej drużynie pewnie dyrygował defensywą gospodarzy. W drugim meczu PSG pokonało ekipę z Bazylei 3:1.

Przed meczem konto Arsenalu na Twitterze wrzuciło taki oto filmik oraz link do wywiadu z Bielikiem na oficjalnej stronie klubu.