Prezes Komitetu Organizacyjnego World Games: Wrocław zrobił wrażenie!

Inne

Przez ostatnich kilka dni Wrocław gościł przedstawicieli narodowych komitetów olimpijskich z ponad 30 krajów, w tym m.in.z Chin, Kolumbii, RPA Niemiec czy Rosji. Wszystko po to, aby sprawdzić stan przygotowań stolicy Dolnego Śląska do przyszłorocznych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. - Wrocław zrobił ogromne wrażenie i delegaci pozytywnie ocenili potencjał naszych obiektów - ocenił Marcin Przychodny, prezes Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

W przyszłym roku do Wrocławia zawita blisko 4,5 tysiąca sportowców z ponad 100 krajów całego świata, którzy będą rywalizowali aż w 31 konkurencjach. Dla wielu dyscyplin jest to ostatnia prosta przed włączeniem ich do programu letnich igrzysk olimpijskich, a niektóre z nich, jak np. karate czy wspinaczka sportowa, zadebiutują już w programie igrzysk już w 2020 roku w Tokio.

Celem wizyty przedstawicieli narodowych komitetów olimpijskich z ponad 30 krajów było sprawdzenie stanu przygotowań Wrocławia do przyszłorocznego wydarzenia. Warto zaznaczyć, że w wielu krajach właśnie komitety olimpijskie oraz ministerstwa sportu odpowiedzialne są za przygotowanie swoich reprezentacji do udziału w "The World Games 2017". Delegaci przez kilka dni odbyli wiele spotkań z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych, ale również odwiedzili obiekty sportowe, na których odbędzie się "TWG".

- Przede wszystkim goście zapoznali się ze stanem przygotowań, ale brali również udział w prezentacjach czy dyskusjach na tematy związane z wieloma aspektami m.in. dotyczące rozwiązań logistycznych czy transportowych. Wydaje się, że Wrocław zrobił ogromne wrażenie i pozytywnie ocenili potencjał naszych obiektów. Nie są one budowane tylko na "The World Games 2017", ale przede wszystkim dla całego Wrocławia i z powodzeniem bedą użytkowane również po zakończeniu imprezy - powiedział Marcin Przychodny, prezes Komitetu Organizacyjnego "The World Games 2017".

I choć wszystko idzie zgodnie z planem, to przed organizatorami nadal sporo pracy.- Niewiele rzeczy jest dopiętych na ostatni guzik, a w większości przypadków jesteśmy jeszcze w trakcie załatwiania procedur i kontraktowania pewnych spraw. Obecnie wiele umów jest dopinanych, a budowa obiektów dobiega końca. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a na wiosnę pozostanie już przed nami faza zarządzania samą imprezą - zakończył Przychodny.

W załączonych materiałach wideo rozmowy z Marcinem Przychodnym oraz Wiceprezydentem Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 3

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie