Gala w Wieliczce: Zimnoch - Rekowski. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki

Już w sobotę, 22 października, odbędzie się gala Underground Boxing Show VIII w Wieliczce. 125 metrów pod ziemią kibice będą mogli obejrzeć aż siedem pojedynków, a w walce wieczoru w kategorii ciężkiej Krzysztof Zimnoch (19-1-1, 13 KO) zmierzy się z Marcinem Rekowskim (17-3, 14 KO). Transmisja gali w Wieliczce w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i Polsacie Sport Fight.

Zdecydowanie najciekawej zapowiada się główny pojedynek gali w Wieliczce. Krzysztof Zimnoch do ringu powraca po zwycięstwie z Konstantinem Airichem i... zmianie trenera. Do najbliższej walki nad jego umiejętnościami pracował były mistrz świata IBO Richard Williams, a Zimnoch wierzy, że już podczas pojedynku z Rekowskim kibice dostrzegą progres.

Rekowski ostatniego okresu w karierze do udanych zaliczyć nie może - porażki z Nagym Aguilerą oraz Andrzejem Wawrzykiem na galach Polsat Boxing Night, a pomiędzy nimi zwycięstwo z niezbyt wymagającym Bartoszem Szwarczyńskim. Postawa obu zawodników jest wielką niewiadomą, ale rezultat tego starcia może zadecydować o przyszłości jednego z nich. Co ciekawe, zwycięzca walki w kolejnym pojedynku być może zmierzy się z niedawnym pogromcą Zimnocha - Mikem Mollo (21-6-1, 13 KO).

Podczas gali Underground Boxing Show VIII dojdzie również do rewanżu Marka Matyi z Norbertem Dąbrowskim. Podopieczny Fiodora Łapina na zawodowym ringu nadal pozostaje pięściarzem niepokonanym, ale w tym roku z powodu problemów zdrowotnych w ringu jeszcze się nie pojawił. Dąbrowski natomiast w ostatnim pojedynku przegrał na punkty z Pawłem Stępniem (5-0, 4 KO) i ewentualne zwycięstwo z Matyją może okazać się niezwykłą trampoliną i pomóc mu wrócić do "gry" w polskiej kategorii półciężkiej.

Po raz kolejny z wymagającym rywalem zmierzy się Jordan Kuliński (2-0-1, 1 KO). Podopieczny Łukasza Landowskiego ma na swoim koncie dopiero trzy zawodowe pojedynki, a już miał okazję walczyć z Norbertem Dąbrowskim. Teraz skrzyżuje rękawice z równie wymagającym Andrzejem Sołdrą (12-4-1, 5 KO). Kuliński przeszedł naprawdę ciężki okres przygotowawczy i ma za sobą sparingi m.in. z Maciejem Sulęckim (23-0, 8 KO). Jak 22-latek zaprezentuje się na tle zdecydowanie bardziej doświadczonego rywala?

W polskim ringu po raz pierwszy od 2014 roku wystąpi niepokonany Kamil Łaszczyk (22-0, 8 KO). Najlepszy polski piórkowy od walki z Antonio Horvaticem (10-27, 5 KO) w Radomiu zapisał na swoim koncie aż trzy zwycięstwa, w tym cenną wygraną za oceanem z niepokonanym wtedy Oscaurisem Friasem (16-1, 6 KO). Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się z doskonale znanym polskiej publiczności Piotrem Gudelem (5-1-1).

Karta walk gali Underground Boxing Show VIII w Wieliczce:

kategoria ciężka; 8 rund:
Krzysztof Zimnoch (19-1-1, 13 KO) vs Marcin Rekowski (17-3, 14 KO)

kategoria piórkowa; 6 rund:
Kamil Łaszczyk (22-0, 8 KO) vs Piotr Gudel (5-1-1)

kategoria półciężka; 8 rund:
Marek Matyja (11-0, 4 KO) vs Norbert Dąbrowski (18-5-1, 7 KO)

kategoria super średnia; 6 rund:
Andrzej Sołdra (12-4-1, 5 KO) vs Jordan Kuliński (2-0-1, 1 KO)

kategoria ciężka; 4 rundy:
Łukasz Różański (3-0, 2 KO) vs Sandor Balogh (7-9, 4 KO)

kategoria średnia; 8 rund:
Krzysztof Kopytek (10-0, 2 KO) vs Mykoła Vovk (11-1, 8 KO)

kategoria ciężka; 6 rund:
Sergiej Werwejko (3-0, 1 KO) vs Andras Csomor (17-12-1, 14 KO)

kategoria ciężka; 4 rundy:
Krzysztof Kosela (8-0, 7 KO) vs Igor Pylypenko (5-29-2, 1 KO)

 

Transmisja gali Underground Boxing Show VIII w sobotę w Polsacie Sport (od godz. 20:00), Polsacie Sport News (od godz. 23:00) oraz Polsacie Sport Fight (od godz. 19:00 do 21:00).

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie