Piłkarki Korei Północnej mistrzyniami świata do lat 17!

Reprezentantki Korei Północnej w piłce nożnej wywalczyły w Jordanii mistrzostwo świata do lat 17. W finale w Ammanie pokonały w rzutach karnych broniącą tytułu Japonię 5-4. Wcześniej bramki nie padły. W meczu o trzecie miejsce Hiszpania wygrała z Wenezuelą 4:0.

Po 90 minutach finałowego spotkania utrzymywał się wynik 0:0. O końcowym rezultacie musiały więc rozstrzygnąć rzuty karne (nie było dogrywki). W serii "jedenastek" pomyliła się tylko reprezentantka Japonii Rio Kanekatsu, po której strzale piłka przeleciała nad bramką.

To drugi złoty medal Korei Północnej w tej imprezie. Poprzednio triumfowały w 2008 roku.

W finale poprzednich MŚ do lat 17 - w 2014 roku w Kostaryce - Japonia pokonała Hiszpanię 2:0.