Remis Sportingu Lizbona z... Tondelą

Piłkarze Sportingu Lizbona, grupowi rywale Legii Warszawa w Lidze Mistrzów, zremisowali w sobotę u siebie z Tondelą 1:1 (0:0) w ósmej kolejce portugalskiej ekstraklasy. Stołeczny zespół strzelił wyrównującą bramkę dopiero w doliczonym czasie gry.

Goście, zajmujący przed tą kolejką przedostatnie miejsce w tabeli, niespodziewanie prowadzili od 74. minuty po bramce Wenezuelczyka Jhona Murillo.

Sporting wyrównał dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu - gola strzelił reprezentant Kostaryki Joel Campbell.

W tabeli ekipa z Lizbony na razie jest druga (17 pkt), ale mający tylko punkt mniej FC Porto zmierzy się w sobotę późnym wieczorem u siebie z będącą w strefie spadkowej Aroucą.

W rozgrywkach Ligi Mistrzów Sporting pokonał 27 września Legię 2:0. Na Łazienkowskiej obie drużyny spotkają się w ostatniej - szóstej kolejce (7 grudnia). W grupie F występują jeszcze Real Madryt i Borussia Dortmund.