Dołącz do drużyny Błażeja!

Piłka nożna

Inicjatywa pt. drużyna Błażeja to akcja zorganizowana, aby pomóc 14-letniemu Błażejowi Cymermanowi, który 10 października wpadł pod pociąg. Chłopak stracił obie nogi, koszt leczenia, rehabilitacji oraz protez jest ogromny. Każdy może pomóc!

Dramat Błażeja rozpoczął się na torach kolejowych w podwarszawskim Jozefowie. Chłopak wpadł pod pociąg w wyniku czego stracił obie nogi. Na szczęście 14-latek przeżył wypadek. Piłkarz miejscowej Józefovi śpieszył się na trening. To właśnie klub, a właściwie trener, jako jeden z pierwszych dowiedział się o całym zajściu. Od razu uruchomiono akcję, która ma na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację Błażeja.

 

http://www.jozefovia.pl/pomoc-dla-blazeja-jozefovia-koordynatorem-dzialan/

 

 

W akcję włączyło się wiele osób, firm, klubów sportowych. Poza pomocą pieniężną liczy się również wsparcie mentalne. Odzew ludzi był ogromny. Zaangażowali się aktorzy, sportowcy oraz zwykli ludzie, którzy wysyłali masę zdjęć oraz filmików.

 

- Każda osoba, która coś takiego w życiu przeżyła ma swoją własną receptę na to, jak sobie poradzić. Myślę, że największą pracę Błażej musi wykonać sam ze sobą, we własnej głowie - powiedział kapitan reprezentacji Polski w AMP Futbolu. Odmiany piłki nożnej dla osób bez kończyny dolnej (w wypadku bramkarzy bez kończyny górnej).

Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze