Rozgrywający mistrzów świata ośmieszył środkowego Zenita! "Piłkarska siatka" (WIDEO)

Siatkówka

Klubowe Mistrzostwa Świata były popisem zespołu Sada Cruzeiro i dyrygenta mistrzów Brazylii, Williama Arjony. 37-latek narzucał fantastyczne tempo przez cały turniej, zaś w finale z europejskim hegemonem Zenitem Kazań wręcz ośmieszał rywali. W jednej z akcji zaprezentował wyjątkową kiwkę, przy której rachubę kompletnie stracił środkowy rosyjskiego zespołu, Aleksandr Gucaluk.

Mało kto spodziewał się takiego koncertu i obrony mistrzowskiego tytułu przez zespół Sada Cruzeiro. Brazylijczycy rozbili w trzech setach w pył gwiazdozbiór z Kazania z Wilfredo Leonem i Matthew Andersonem na czele. Zenit nie miał najmniejszych szans z kapitalnie funkcjonującym kolektywem Sada, który sterowany był właśnie przez doświadczonego rozgrywającego, 37-letniego Williama Arjonę.

Reprezentant Brazylii po zakończeniu spotkania wybrany został MVP całego turnieju, zaś w swoim repertuarze miał chociażby chytre ataki i efektowne kiwki. Jedną z nich William zaprezentował w drugim secie finału z Zenitem, kiedy to przepuścił piłkę odebraną przez libero swojego zespołu. Znajdujący się po drugiej stronie siatki środkowy Aleksandr Gucaluk nie wiedział co się święci i niczego nie świadomy wyskoczył do bloku... z dużym opóźnieniem. Zachwytu zagraniem nie kryli komentatorzy Polsatu Sport:
To jest ośmieszenie środkowego przeciwnika, niczym taka piłkarska "siatka"!

ch, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie