Porażka Rosy Radom w Lidze Mistrzów

Tyrone Brazelton

Koszykarze wicemistrza Polski Rosy Radom przegrali na Łotwie z BC Ventspils 53:74 (20:15, 6:20, 15:17, 12:22) w meczu 2. kolejki gr. C Ligi Mistrzów FIBA. To pierwsza porażka zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego w tych rozgrywkach.

Tylko w pierwszej kwarcie radomianie dominowali i prowadzili nawet 20:12. W 36. minucie kontuzji kolana doznał czołowy strzelec Rosy Amerykanin Gary Bell i przy pomocy kolegów musiał opuścić parkiet. Wówczas ekipa z Radomia przegrywała 49:59, a bez lidera zupełnie straciła rytm.

W 3. kolejce wicemistrz Polski zagra 2 listopada na własnym parkiecie z niemieckim EWE Baskets Oldenburg.

BC Ventspils: Folarin Campbell 17, Willie Deane 16, Ronalds Zakis 9, Aigars Skele 8, Cheikh Mbodj 8, Andrejs Grazulis 8, Artis Ate 5, Rihards Lomazs 3, Toms Leimanis 0, Maris Ziedins 0, Rihards Kuksiks 0;

Rosa Radom: Gary Bell 17, Damian Jeszke 12, Michał Sokołowski 10, Darnell Jackson 10, Tyrone Brazelton 2, Filip Zegzuła 2, Maciej Bojanowski 0, Robert Witka 0, Łukasz Bonarek 0, Kim Adams 0;