MLB: Średnia cena biletów na mecze w Chicago to ponad 3000 dolarów

Inne
MLB: Średnia cena biletów na mecze w Chicago to ponad 3000 dolarów
fot. PAP

Trzy weekendowe mecze finału ligi baseballistów (World Series) w Chicago cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Na wtórnym rynku średnie ceny biletów na spotkania numer trzy, cztery i pięć World Series między Cubs a Cleveland Indians wynoszą ponad 3000 dolarów.

Chicago Cubs w finale po raz ostatni walczyli 71 lat temu, a mistrzostwo zdobyli dwukrotnie ponad 100 lat temu - w 1907 i 1908 r. Żaden inny profesjonalny klub sportowy nie czeka tak długo na kolejny triumf.

 

Średnia cena biletu na piątkowe spotkanie - numer trzy finału World Series - w odsprzedaży wynosi 3000 dol. - poinformował portal espn.com. Wejściówka na sobotnią rywalizację ekip z Chicago i Cleveland to wydatek 3650 dol., zaś za możliwość obejrzenia meczu numer pięć w niedzielę trzeba średnio zapłacić 3500 dolarów.

 

Ekipa Cubs wygrała rywalizację w National League (pokonując Los Angeles Dodgers play off 4-2), co zapewniło jej udział w wielkim finale MLB.

 

"Indianie" byli najlepsi w American League, w której pokonali w finale Toronto Blue Jays (4-1). Drużyna Cleveland awansowała do World Series po raz pierwszy od 1997 roku. Po raz ostatni kibice z tego miasta cieszyli się z mistrzostwa w 1948 roku (a wcześniej w 1920).

 

W poprzednim sezonie najlepsi byli baseballiści Kansas City Royals. W walce o mistrzostwo pokonali New York Mets 4-1.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie