Rajd Dakar: W 2017 roku start w Paragwaju, meta w Argentynie

Moto
Rajd Dakar: W 2017 roku start w Paragwaju, meta w Argentynie
fot. PAP

W Buenos Aires poinformowano, że trasa Rajdu Dakar 2017, który rozpocznie się 2 stycznia w Asuncion, stolicy Paragwaju, a zakończy 14 stycznia w stolicy Argentyny, została oficjalnie potwierdzona przez organizatora.

Na listę państw przygotowujących imprezę po raz pierwszy wpisze się Paragwaj, skąd 2 stycznia nastąpi start. To piąty kraj Ameryki Południowej goszczący Rajd Dakar, po Argentynie, Chile, Peru i Boliwii. Impreza odbywa się na tym kontynencie od 2009 roku.

 

Z Paragwaju trasa poprowadzi przez Boliwię, gdzie odbędzie się pięć etapów (dzień przerwy 8 stycznia w La Paz), do Argentyny. Metę w Buenos Aires uczestnicy osiągną 14 stycznia.

 

Zaplanowano 12 etapów o łącznej długości prawie 9 tys. kilometrów, z czego nieco więcej niż połowę (ok. 5 tys. km) będą stanowić odcinki specjalne.

 

Meta w Buenos Aires zostanie zlokalizowana w dzielnicy Palermo, na Avenida del Libertador, pod siedzibą Automovil Club Argentino. Pojazdy uczestników będą tam prezentowane przez kilka dni, aż do czasu wysłania ich do portu Zarate, skąd odpłyną do Europy.

 

39. edycja - jak zapewniają organizatorzy - ma zgromadzić na starcie światową czołówkę zawodników startujących w rajdach terenowych. W 2016 roku w argentyńskim Rosario triumfował francuski kierowca Stephan Peterhansel, australijski motocyklista Toby Price, a w kategorii quadów Argentyńczyk Marcos Patronelli. Z Polaków 15. miejsce wśród kierowców zajął Jakub Przygoński, a 19. w gronie motocyklistów był Jakub Piątek.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie