EPL: SK Gaming pierwszym finalistą turnieju!

Inne
EPL: SK Gaming pierwszym finalistą turnieju!

Słynni Brazylijczycy reprezentujący barwy niemieckiej organizacji SK Gaming jako pierwsi dotarli do wielkiego finału rozgrywek ESL Pro League. Gabriel 'FaLLeN' Toledo i spółka pokonali w półfinałowym meczu Ninjas in Pyjamas 2:1 (10:16 – de_nuke, 16:7 – de_overpass, 16:10 – de_cobblestone).

Poznaliśmy właśnie pierwszego uczestnika Wielkiego Finału rozgrywek ESL Pro League, który zaplanowany został na godzinę 22:50. Ekipą, która lepiej poradziła sobie w pierwszym półfinale okazała się SK Gaming, która pokonała 2:1 legendarnych Ninjas in Pyjamas. Pierwszą mapą byłą de_nuke. Tutaj zdecydowanie lepiej rozpoczęli Brazylijczycy, którzy zdobyli aż siedem rund z rzędu. Wkrótce jednak NiP zaczęli odrabiać straty i po piętnastu rundach było niespodziewanie tylko 8:7 dla Canarinhos. Po zmianie stron znów od dobrze rozegranej pistoletówki rozpoczęli FaLLeN i spółka, lecz chwilę później to Szwedzi złapali swoje 'momentum' i tym samym doprowadzili do wyrównania, a następnie objęli prowadzenie. Tej szansy Skandynawowie nie mogli wypuścić z rąk i ostatecznie zwyciężyli 16:10.

Kolejne dwie lokacje należały już jednak do SK Gaming, które bardzo pewnie prowadziło grę i dominowało. Na de_overpass po pierwszej połowie gracze z ameryki południowej prowadzili aż 12:3 i trudno było spodziewać się niesamowitego comeback'u ze strony Ninjas. Wkrótce tablica świetlna ukazywała wynik 16:7, co oznaczało remis w ogólnej punktacji. Decydująca mapa, de_cobblestone, znów świetnie została rozpoczęta przez Brazylijczyków. Ci zdobywali rundę za rundą i dopiero przy stanie 7:1 odpowiedzieć zdołali zawodnicy NiP. Ich starania przyniosły całkiem niezły efekt na półmetku — tylko 6:9 dla SK. Po zmianie ról na mapie wszystko się wyjaśniło. GeT_RiGhT i spółka zdołali zdobyć już tylko jeden punkt. Cała reszta trafiła na konto SK Gaming i tym samym awans do wielkiego finału rozgrywek uzyskała właśnie ekipa będąca pod skrzydłami niemieckiej organizacji.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze