Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Meksyku

Moto

Brytyjczyk Lewis Hamilton z ekipy Mercedes GP wygrał w niedzielę na Autodromo Hermanos Rodriguez w mieście Meksyk wyścig Formuły 1 o Grand Prix Meksyku, 19. rundę mistrzostw świata. Brytyjczyk odniósł 51. w karierze zwycięstwo w F1.

Wyścig na Autodromo Hermanos Rodriguez w mieście Meksyk wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton z ekipy Mercedes GP. Drugie miejsce zajął jego partner z ekipy Niemiec Nico Rosberg, a trzecie Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari.

Holender Max Verstappen z zespołu Red Bull, który zajął w wyścigu trzecie miejsce, został ukarany przez sędziów dodaniem pięciu sekund i spadł w klasyfikacji na piątą pozycję. Holenderski kierowca został ukarany tuż po minięciu linii mety za nieprzepuszczenie na 68. okrążeniu właśnie Vettela. Sędziowie jeszcze w trakcie wyścigu nakazali to Verstappenowi, ale on ich decyzję zignorował.

W klasyfikacji mistrzostw świata liderem jest nadal Rosberg, ale jego przewaga nad Hamiltonem zmalała do 19 punktów. Po GP Meksyku w kalendarzu MŚ są jeszcze dwie imprezy - 13 listopada w Brazylii i dwa tygodnie później w Abu Zabi.