Liga Mistrzów: Dwa gole Lewandowskiego! 45 minut Krychowiaka

Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego zapewniły Bayernowi Monachium zwycięstwo nad PSV Eindhoven 2:1 w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Grzegorz Krychowiak zagrał 45 minut, a jego Paris Saint-Germain wygrało z FC Basel również 2:1.

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim pojechał na starcie z PSV do Eindhoven. Polak już na początku meczu mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę, a dobitka poszybowała nad bramką. Lewy szukał swojej szansy i w 34. minucie doczekał się najlepszej z możliwych. Reprezentant Polski podszedł do rzutu karnego i nie dał szans bramkarzowi PSV. Niemalże 40 minut później Lewandowski wykorzystał podanie Davida Alaby i zdobył czwartą bramkę w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Ogólnie ma już 36 trafień w tych rozgrywkach. Bayern z dziewięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w grupie D i ma już zapewniony awans do dalszej fazy.

PSV Eindhoven - Bayern Monachium 1:2 (1:1)
Bramki: Arias 14 - Lewandowski 34-karny, 73

Inny z Polaków Grzegorz Krychowiak rozegrał 45 minut w meczu z FC Basel. PSG wygrało na wyjeździe 2:1 po kapitalnej bramce Thomasa Meuniera w ostatnich minutach. Reprezentant biało-czerwonych wystąpił na pozycji środkowego obrońcy zmieniając Thiago Silvę.

FC Basel - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1)
Bramki: Zuffi 76 - Matuidi 43, Meunier 90