Masternak nie pomści Głowackiego

Sporty walki

Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) nie będzie walczył z mistrzem świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej Oleksandrem Usykiem (10-0, 9 KO) na gali w Inglewood, która odbędzie się 17 grudnia. Dla Ukraińca będzie to pierwsza obrona pasa.

Jak poinformował serwis ringpolska.pl, na przestrzeni ostatnich tygodni Master był trzykrotnie pytany o gotowość do walki z Usykiem. Chociaż za każdym razem potwierdzał, że jest gotowy podjąć wyzwanie, to ostatecznie obóz Ukraińca zdecydował się na kogoś innego.

 

Nazwisko pięściarza, z którym zmierzy się Usyk, pozostaje tajemnicą. Przynajmniej na razie. - Jeszcze nie wiem, to znaczy powiedziano mi, ale nie pamiętam. Jak sobie przypomnę, to powiem - żartował mistrz świata WBO, gdy kilka dni temu został zapytany o rywala.

 

Masternak ostatnią walkę stoczył podczas kwietniowej gali Polsat Boxing Night, pokonując Erika Fieldsa (24-4, 16 KO). Nie wiadomo, kiedy wróci na ring.

 

Usyk jest mistrzem świata WBO od września. To właśnie wtedy, podczas gali Polsat Boxing Night, odebrał pas Krzysztofowi Głowackiemu (26-1, 16 KO), dla którego była to pierwsza porażka w karierze.

 

W załączonych materiałąch skróty ostatnich walki Mateusza Masternaka i Oleksandra Usyka.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze